RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Tester jakości wody 4w1 LED miernik PH bufory ATC kompensacja termometr

M9012570

Producenta

Elektroniczny tester pH wody z systemem ATC. Tester wody to niezwykle przydatny przyrząd, który przeznaczony jest do badania pH wody, ponadto znajduje zastosowanie do pomiaru temperatury wody w zakresie od 0,19 stopni C do 60,0 stopni C lub od 32,0 do 140,0 F. Niewątpliwą zaletą testera jest posiadana funkcja oszczędzania energii - urządzenie wyłącza się automatycznie po 5 minutach bezczynności, co znacznie obniża kosz jego eksploatacji. Tester wody zasilany jest bateriami. Można nim bez problemu ocenić wodę w kranie, basenie, rzece, akwarium itd. Urządzenie w znaczny sposób ułatwia więc pracę przy uzdatnianiu wody oraz dodawaniu odpowiednich ilości substancji. Przyda się również do wykonywania testów laboratoryjnych i naukowych. Tester wyposażony jest w cyfrowy miernik z wyświetlaczem LED. Skala pH testera wynosi 0,00-14 pH, ponadto urządzenie mierzy temperaturę w szerokim zakresie. Możliwa jest również 3 punktowa kalibracja urządzenia.

Więcej szczegółów


89.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

UNIWERSALNY – wysokiej klasy tester wody przeznaczony jest do badania pH wody oraz dodatkowo zmierzy jej temperaturę w zakresie od 0,19 stopni C do 60,0 stopni C lub od 32,0 do 140,0 F.

Funkcja ATC (Automatic Temperature Compensation) - to pomiar temperatury i kompensacja ze wskazanie testera w zakresie do 60°C. Dzięki temu uzyskujemy dokładny wynik kwasowości danej cieczy. Z uwagi na zmienność pH cieczy względem jej temperatury, tylko kwasomierz z funkcją ATC pozwala uzyskać wiarygodny wynik zgodny z rzeczywistą wartością.

ŁATWY I WYGODNY W UŻYCIU – miernik jakości wody jest niezwykle łatwy i wygodny w użyciu m.in. dzięki prostemu i przyjaznemu użytkownikowi interfejsowi.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE – tester wody jest przyrządem o szerokim zakresie zastosowania – można nim ocenić jakość wody m.in. w kranie, rzece, akwarium itd. Świetnie sprawdzi przy utrzymaniu czystej wody w basenie!

ZASILANIE BATERIĄ I AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE– tester jakości wody zasilany jest 3 bateriami guzikowymi. Ponadto urządzenie wyłącza się automatycznie po 5 minutach bezczynności.

KALIBRACJA KWASOMIERZA

1. Wykonaj 3 roztwory o znanym pH przy użyciu 250 ml wody destylowanej każdy oraz buforów do kalibracji (w zestawie 4.01; 6.86; 9,18 pH).
2. Zanurz elektrodę testera w roztworze o pH 6,86 (w temperaturze 25 ℃) i zaczekaj aż odczyt się ustabilizuje.
3. Naciśnij przycisk "CAL" (kalibracja) przez 5 sekund i zwolnij. Na wyświetlaczu pojawi się migający napis "CAL" następnie migający 6,86, gdy przestanie migać kalibracja dla tego punktu została zakończona.
4. Wyczyść elektrodę w wodzie destylowanej i osusz.
5. Powtórz procedurę z punktu 2 i 3 dla roztworów 4,01 oraz 9,18 pH.
6. Wyczyść elektrodę w wodzie destylowanej i osusz. Umieść miernik z powrotem w roztworze buforowym, aby przetestować kalibrację. Jeśli jest niepoprawna, powtórz kalibrację.

JAK WYKONAĆ POMIAR?

1. Zdejmij nasadkę ochronną. Jeśli pod nią pojawią się kryształki, nie jest to powód do niepokoju jest to normalne przy elektrodach testerów pH. Problem zniknie po przepłukaniu elektrody płynem czyszczącym/wodą.
2. Włącz tester za pomocą przycisku "ON / OFF" i zanurz elektrodę miernika pH w badanej cieczy. Delikatnie wymieszaj aż wyświetlana wartość się ustabilizuje, a następnie odczytaj wartość z wyświetlacza.
3. Po zakończonym pomiarze opłucz elektrodę wodą oraz przetrzyj ściereczką. Załóż nasadkę ochronną

Specyfikacja:

- wodoodporna obudowa
- jednoczesny pomiar pH i temperatury
- skala: pH: 0,00-14 pH
- dokładność: ± 0,01 pH
- rozdzielczość pomiaru: 0,01 pH
- temperatura: 0,19 C-60,0°C lub 32,0-140,0 F
- dokładność: ± 0,5 °C
- rozdzielczość pomiaru: 0,1 °C
- kompensacja temperatury cieczy (ATC)
- zasilanie: bateria: 3x1,5V
- kalibracja: 3 punktowa – automatyczna
- automatyczne wyłączanie po 5 min
- wymiary: 18/4/4 cm
- waga: 0,091 kg
- waga z opakowaniem: 0,296 kg

W zestawie:

- miernik
- 3 bufory kalibracji: 4.01, 6.86 oraz 9,18 pH
- etui
- 3 baterie zasilające
- woreczek do przenoszenia

30 Inne produkty w tej samej kategorii: