RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony
Jaki basen ogrodowy wybrać?

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Baseny ogrodowe - Relaks i wypoczynek w ogrodzie Twoim ogrodzie

Basen ogrodowy super atrakcja na ciepłe dni lata dla każdego z nas. Rozporowa konstrukcja basenu to gwarancja szybkiego oraz łatwego montażu, wystarczy odkręcić kurek a woda wypełni basen. Największą zaletą basenów jest ich wytrzymała konstrukcja, co oznacza iż basen podczas użytkowania stoi nieruchomo, nawet podczas szaleństwa w wodzie. Podawane rozmiary basenów to całkowita powierzchnia basenu w najszerszym jego miejscu. Stelaż wykonano z metalu a ściany basenu to mocne trójwarstwowe włókna polipropylenowe.

Zalety i wady basenów ogrodowych:

Basen ogrodowy Easy Set z pompowanym kołnierzem bez stelaża
- uniwersalny do każdego ogrodu
- pompowany kołnierz jest miękki zatem można sią na nim wygodnie oprzeć
- łatwe rozkładanie
- wygodny podczas szaleństw, gdyż nie posiada metalowych elementów i nie ma się w co uderzyć 
- regulowana wysokość basenu, w przypadku mniejszych dzieci nalewamy mniej wody a ściany basenu się obniżają
- musi zostać rozłożony na wypoziomowanym terenie

Basen stelażowy 
- instrukcja rozkładania załączona na płycie DVD 
- ze względu na stelażową konstrukcję basen nie musi być rozkładany na idealnym poziomym terenie.
- brak regulacji wysokości basenu, metalowy stelaż nie pozwala nam obniżyć basenu
- brak wygodnego oparcia dla pleców

W basenie z dmuchanym kołnierzem, jeśli rozłożymy go na nie wypoziomowanym gruncie to basen nam się zniekształci. Ciężar wody będzie rozciągał basen w stronę spadową i z basenu zrobi się "jajo". W basenie ze stelażem tego zjawiska nie ma, gdyż ściany są podtrzymywane przez stelaż.


Zaproś znajomych, zrelaksuj się po ciężkiej pracy i spraw zabawę całej rodzinie, a szczególnie dzieciom które masz zawsze pod opieką w zasięgu wzroku.


Na czym rozstawić basen?

Najlepiej baseny rozstawiać na wypoziomowanym terenie, w ten sposób unikniemy wypaczenia się basenu i wszelkich uszkodzeń ścian bocznych. Podłożem do basenu może być zwyczajna trawka w ogrodzie. Nie musimy układać kostki lub robić wylewki betonowej, pamiętajmy jedynie o macie ochronnej pod basen. Do każdego basenu można dokupić taką matę o odpowiednich rozmiarach.

Basen możemy rozstawić na:

- trawie
- kostce typu polbruk
- styropianie

Akcesoria do basenów

Utrzymanie czystej wody to też żaden problem ponieważ do każdego basenu można dokupić profesjonalne narzędzia: skimer, zbierający wszystko to, co znajdzie się na powierzchni wody np. listki i insekty. Dalej, teleskop z długą rączką pomoże Ci zgarnąć napotkane zanieczyszczenia, natomiast pompa, podczas biernego korzystania z basenu, stale filtruje całą wodę (w trakcie zażywania kąpieli pompa musi zostać bezwzględnie odłączona z zasilania). Mata położona pod basen chroni przed zabrudzeniami, a dodatkowo jest miejscem na pozostawienie obuwia, ten sposób zapobiegnie dostaniu się trawy do wody. Oprócz tego, przykrycie na basen osłoni jego środek przed czynnikami zewnętrznymi. Element w postaci dwustronnej drabinki umożliwi swobodne wchodzenie i wychodzenie z wody.

Pompa - filtruje wodę a zanieczyszczenia pozostają na wymiennym filtrze, powinna być ona włączona przez cały czas biernego korzystania z kąpieliska. Należy pamiętać, że podczas zażywania kąpieli, powinna bezwzględnie zostać odłączona z zasilania. Ze względu na częstotliwość jej aktywnego trybu zaleca się wymianę filtra raz na 1 lub 2 tygodnie.
Drabinka - ułatwia wchodzenie i wychodzenie z basenu
Mata - pod basen zapobiega zabrudzeniom i zabezpiecza dno basenu przed przetarciem
Przykrycie - zabezpiecza nie tylko przed opadami atmosferycznymi, ale również przed spadającymi liśćmi, owadami, a także przed wychylającymi się dziećmi
Zestaw czyszczący - teleskop z praktyczną długą rączką, siatką oraz odkurzaczem do dna basenu 
Skimmer - ściąga z lustra wody drobne zanieczyszczenia w postaci trawy czy insektów