Przyrządy optyczne czyli lornetki, teleskopy, monokulary, lunety i mikroskopy

Szukasz sprzętu optycznego wysokiej klasy?

Dzięki współpracy z marką Levenhuk możemy pochwalić się szerokim zbiorem urządzeń optycznych. W dziale Przyrządy optyczne znajdziesz wszystko czego ci potrzeba: od podręcznych monokularów przez lornetki i mikroskopy, aż po lunety i teleskopy. Wszystkie urządzenia zostały wykonane z dbałością o jakość nawet najdrobniejszych detali, a zastosowanie najlepszych podzespołów sprawiło, że urządzenia te uzyskują świetne wyniki w terenie. Znajdziesz tam sprzęt różnej klasy, o różnych cenach i dla każdego, niezależnie od tego czy jesteś amatorem obserwacji czy profesjonalnym badaczem, to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Co wybrać?

Każdy z nas jest inny i lubi co innego. W zależności od tego jaki styl obserwacji preferujemy i co lubimy podziwiać, to możemy dobrać odpowiedni przyrząd do własnych preferencji. Jeśli fascynuje cię kosmos to powinieneś kupić teleskop. Z kolei, gdy chcesz zbadać mikroświat powinieneś zaopatrzyć się mikroskop. Lornetka przyda ci się w trakcie obserwacji terenowych i podróży. Monokular to mniejsza lornetka, która sprawdzi się podczas spontanicznych obserwacji, a luneta pokaże swoje możliwości w trakcie odległych obserwacji np. na morzu.

Dla kogo?

Oferujemy sprzęt dla wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności. W naszej ofercie znajdziesz przyrządy dla dzieci z zestawem pomocnych poradników i kolorowymi obudowami. Jednak większość naszego sprzętu to urządzenia przeznaczone dla osób dorosłych, a wiele z nich znajduje swoje zastosowanie w szkołach, na uczelniach i w laboratoriach. Wszystkie sprzęty służące do pracy w terenie zostały przystosowane do niesprzyjających warunków i są odpowiednio chronione.

Mikroskopy szkolne biologiczne laboratoryjne

Mikroskopy to przyrządy skierowane na naukę i rozwój przemysłu. Wpłynęły one na sposób prowadzenia badań i przyczyniły się do rozwoju technologicznego. Cieszą się dużym uznaniem wśród naukowców, nauczycieli i uczniów. Pozwalają na poznanie wnętrza i budowy małych obiektów i organizmów. Mikroskopy mają wiele zastosowań i w zależności od danego typu budowy znajdują swoje zastosowanie w konkretnej dziedzinie. W naszym katalogu produktów znajdziesz klasyczne mikroskopy optyczne oparte na jednym, dwóch lub trzech okularach, a także biologiczne, które są bardziej rozwinięte i sprawdzają się podczas studiowania biologii i podobnych jej dziedzin. Mikroskopy cyfrowe oparte zostały na nowoczesnej technologii i posiadają kamerę, która pozwala prowadzić obserwacje na wbudowanym monitorze lub urządzeniu zewnętrznym. Posiadamy też mikroskopy stereoskopowe, które używane są w celach przemysłowych i sprawdzają się podczas prowadzenia badań. Mikroskopy dla dzieci znajdują się w specjalnie utworzonej kategorii, w której znajdziesz kolorowe mikroskopy z serii Rainbow oraz prostsze w obsłudze modele, z bogatym zestawem akcesoriów, które pozwolą maluchom na rozwinięcie kreatywności.

Mikroskopy edukacyjne dla dzieci

Teleskop to przyrząd, który pozwoli ci na obserwację nieba i znajdujących się na na nim gwiazd i planet, a także wielu innych ciał niebieskich. To sprzęt dla wszystkich tych, którzy są ciekawi świata i pragną poznać tajemnice kosmosu oraz Układu Słonecznego. Znajdziesz u nas teleskopy o różnym stopniu zaawansowania, ale gwarantujemy, że odszukasz tu coś dla siebie. Każdy szanujący się astronom powinien mieć takie urządzenie w swoim domu.

Teleskopy dla profesjonalistów i pasjonatów

Monokular to małe i kompaktowe urządzenie, które spełnia swoje funkcje i jest mniejsze od standardowych lornetek. Oparty został na jednym okularze i można patrzeć przez niego tylko jednym okiem, co dla jednych jest atutem, a dla drugich utrapieniem. Luneta to większy przyrząd niż lornetka, ale nie tak duży jak teleskop. Umożliwia prowadzenie szczegółowych obserwacji i na dokładne poznanie terenu przed nami. Często stosuje się go na statkach, by z daleka dostrzec niebezpieczeństwo lub pobliski ląd.

Lunety i monokulary

Lornetki to dział przyrządów optycznych, których mamy największy wybór. Mnóstwo modeli, które podzielono na specjalne serie, by łatwiej można było się odnaleźć w ich ogromnej liczbie. Zastosowany podział ze względu na zastosowanie pomaga użytkownikowi na szybki wybór odpowiedniej dla niego lornetki. Jest on łatwy i przejrzysty, ponieważ nie traci się czasu na przeglądanie lornetek, które nie spełnią oczekiwań obserwatora. Znajdziesz u nas proste lornetki, o dużym powiększeniu lub szerokim kącie widzenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od turystów aż po myśliwych. Każda lornetka posiada zestaw przydatnych akcesoriów, które pozwalają na pełne wykorzystanie ich możliwości oraz na pielęgnację. W naszej ofercie znajdziesz lornetki terenowe i specjalistyczne, ale także te nietypowe - teatralne, które charakteryzują się unikatowym wyglądem i służą do używania w pomieszczeniu i obserwowania sztuk teatralnych.

Lornetki teatralne Levenhuk

Lornetki profesjonalne do różnych zastosowań