RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Trójokularowy mikroskop Levenhuk MED 45T głowica trójokularowa kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne soczewki obiektywowe

Levenhuk MED 45T

Nowy produkt

Trójokularowy mikroskop Levenhuk MED 45T to profesjonalny przyrząd do badań mikroskopowych z powiększeniami od 40 do 1000 razy. Zastosowano w nim kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne obiektywy z korekcją do nieskończoności oraz regulację oświetlenia Köhlera. Preparaty można badać z użyciem kontrastu fazowego za pomocą metody jasnego lub ciemnego pola. Ten mikroskop jest absolutnie niezbędny dla mikrobiologów, biochemików oraz specjalistów z dziedziny służby zdrowia. Mikroskopy z serii Levenhuk MED 45 mają układ optyczny z korekcją do nieskończoności stosowany w profesjonalnych mikroskopach wysokiej klasy. Ten układ zawiera obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności pozwalające uzyskać płaski i wyraźny obraz o dużym kontraście.

Więcej szczegółów

Wysyłka 24-48h


8,374.95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Powiększenie 40-1000x
Układ optyczny szkło
Zastosowanie mikroskopu kliniczne i laboratoryjne
Typ mikroskopu biologiczny
Głowica trójokularowa
Metoda badania łączone
Umiejscowienie oświetlenia dolne
Podświetlenie LED

Więcej informacji

Zalety metody kontrastowania fazowego

Warto zauważyć, że ten przyrząd optyczny może być stosowany do badań mikroskopowych przy użyciu metody kontrastowania fazowego. Ta metoda pozwala poprawić kontrast oraz ostrość półprzezroczystych oraz przezroczystych preparatów mikroskopowych do poziomu osiągalnego wcześniej jedynie poprzez wybarwienie preparatów w ramach standardowych metod badawczych. Z tego powodu metoda kontrastu fazowego jest niezastąpiona podczas badania żywych preparatów w ich natywnym stanie, ponieważ wybarwianie prowadziłoby nieuchronnie do ich śmierci. Tę metodę można stosować do analizy wody pitnej, a także badań pasożytów, cytologicznych, hematologicznych i innych.

Planarno-achromatyczny układ optyczny z korekcją do nieskończoności

Mikroskopy z serii Levenhuk MED 45 mają układ optyczny z korekcją do nieskończoności stosowany w profesjonalnych mikroskopach wysokiej klasy. Ten układ zawiera obiektywy planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności pozwalające uzyskać płaski i wyraźny obraz o dużym kontraście.

Jedną z najważniejszych właściwości układu optycznego z korekcją do nieskończoności jest możliwość zamontowania dodatkowych elementów na drodze promieni świetlnych między obiektywem a tubusem. Dodatkowe akcesoria obejmują polaryzatory, oświetlenie epifluorescencyjne oraz urządzenia do kontrastowania fazowego preparatów. Podsumowując, modułowa budowa oraz łatwa obsługa sprawiają, że mikroskopy Levenhuk MED 45 to idealne przyrządy optyczne do wielu dziedzin mikroskopii oraz pracy w laboratoriach hematologicznych, histologicznych, mikrobiologicznych i wielu innych.

Obrotowa głowica dwuokularowa

Element optyczny głowicy trójokularowej jest nachylony pod kątem 30°, natomiast tuba okularu dla kamery cyfrowej jest ustawiona pod kątem prostym względem podstawy. Kamera cyfrowa nie jest częścią zestawu. Całą głowicę można obracać w zakresie 360°.

Możliwości układu optycznego

W misce rewolwerowej można zamontować pięć obiektywów. Zestaw zawiera cztery kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne obiektywy o różnym powiększeniu. Obiektywy o dużym powiększeniu mają oprawy z mechanizmem sprężynowym. Obiektyw o powiększeniu 100 razy służy do obserwacji przy użyciu olejku immersyjnego. Okulary o szerokim polu widzenia umożliwiają pracę z dużymi preparatami oraz mają regulację dioptrii pozwalającą dostosować ostrość do wzroku użytkownika. Układ optyczny przekazuje obraz w dużej rozdzielczości i o wysokim kontraście, generuje płaskie pole widzenia i zmniejsza aberracje chromatyczne. Wszystkie akcesoria są wykonane ze szkła optycznego z powłoką fungistatyczną.

Wygodna praca z preparatami mikroskopowymi

Stolik ma skalę mechaniczną. Stolik można regulować w dwóch płaszczyznach. Kondensor kontrastowo-fazowy służy wyłącznie do obserwacji „na sucho”. Oświetlenie jest zamontowane w dolnej części mikroskopu. To oświetlenie LED o mocy 5 W z regulacją jasności. Obracając pokrętła zgrubnej i precyzyjnej regulacji ostrości można dostosować ostrość.

Oświetlenie ma zasilanie sieciowe.

Właściwości:

Głowica trójokularowa, zakres powiększenia od 40 do 1000 razy
Kontrastowo-fazowy planarno-achromatyczny układ optyczny z korekcją do nieskończoności
Okulary o szerokim polu widzenia z regulacją dioptrii
Kondensor kontrastowo-fazowy ciemnego pola
Dolne oświetlenie LED z regulacją jasności
Możliwość ustawienia oświetlenia według metody Köhlera

Zawartość zestawu:

Podstawa mikroskopu ze statywem
Głowica trójokularowa obracana w zakresie 360°
Kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne obiektywy z korekcją do nieskończoności: o powiększeniach 4, 10, 40 i 100 razy (olejek immersyjny) z powłoką fungistatyczną
Okulary o szerokim polu widzenia: WF10x/22 mm z powłoką fungistatyczną (2 szt.)
Kondensor kontrastowo-fazowy (ciemnego pola)
Filtry światła: niebieskiego, zielonego, żółtego
Pojemnik z olejkiem immersyjnym
Bezpiecznik (2 szt.)
Przewód zasilający do mikroskopu
Osłona przeciwkurzowa
Mocowanie kamery
Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Uwaga:

Należy sprawdzić prawidłową wartość napięcia sieciowego w tabeli danych technicznych. Nie wolno podłączać urządzenia o napięciu 110 V do gniazdka o napięciu 220 V ani na odwrót bez użycia przetwornika. Należy pamiętać, że napięcie sieciowe w większości państw europejskich wynosi 220–240 V, natomiast w USA i Kanadzie – 110 V.

Dane techniczne:

Typ: biologiczny
Głowica: trójokularowa, obrotowa 360°, nachylana pod kątem 30°
Materiał układu optycznego: szkło optyczne z powłoką fungistatyczną
Powiększenie, x: 40–1000
Średnica tubusu okularu, mm: 30 mm (głowica dwuokularowa); 23,2 mm (trzeci tubus pionowy)
Okulary: szerokie pole widzenia z regulacją dioptrii, WF10x/22 mm (2 szt.)
Soczewki obiektywowe: kontrastowo-fazowe planarno-achromatyczne z korekcją do nieskończoności: 4 razy, 10 razy, 40 razy, 100 razy (olejek immersyjny)
Rewolwer: 5 obiektywów
Rozstaw okularów, mm: 48–75
Stolik, mm: mechaniczny, dwuwarstwowy, 180x150 mm, z mechaniczną skalą
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm: 75/50
Regulacja dioptrii okularu, dioptrii: ±5
Kondensor: kontrastowo-fazowy (ciemnego pola)
Regulacja ostrości: współosiowa, zgrubna (0,5 mm) i precyzyjna (0,002 mm), z listwą zębatą
Korpus: metal
Podświetlenie: LED
Regulacja jasności: tak
Zasilanie: 100–240V
Typ źródła oświetlenia: 5W, 85–230 V AC
Filtry: światła niebieskiego, zielonego, żółtego
Dodatkowo: soczewka kolektorowa, oświetlenie Köhlera
Zastosowanie: kliniczne i laboratoryjne
Umiejscowienie źródła oświetlenia: dolne
Metoda badania: mikroskopia kontrastowo-fazowa, metoda ciemnego pola, metoda jasnego pola

30 Inne produkty w tej samej kategorii: