RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Składane kije trekingowe kijki do nordic walking amortyzacja 2szt + 4 końcówki

Nowy produkt

Teleskopowe kijki trekkingowe przeznaczone do Nordic Walking, chodzeniu po różnej nawierzchni. Wykonany z aluminium i wyposażony w system amortyzujący (anti-shock). Dzięki zastosowaniu tej technologii zwiększa się bezpieczeństwo stawów w trakcie wysiłku fizycznego. Rączka jest bardzo wygodna, a wykonana została ze specjalnego tworzywa z paskami na nadgarstek. Nordic Walking to bardzo popularny sport, który pozwoli ci polepszyć kondycję. To ty wybierasz czy chcesz trenować mocno czy łagodnie. To doskonały sposób na pobudzenie naszego organizmu, a przy okazji dbanie o zdrowie. Nie zwlekaj i już teraz spróbuj swoich sił w tym bardzo ciekawym sporcie, który możesz uprawiać bez względu na wiek. Składany kij zajmuje niewiele miejsca, co umożliwia jego niekłopotliwe przechowywanie i transportowanie. Bez problemu spakujemy go do plecaka i zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce bądź w podróż.

Więcej szczegółów


25.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

W trakcie godzinnego marszu z kijkami można spalić nawet 400 kalorii (dla porównania - przy tradycyjnym chodzie spalamy 280 kalorii). W trakcie uprawiania Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała.

Przy doborze długości kijków stosujemy zasadę: 0.68 x wzrost. Kąt przedramienia w stosunku do ramienia powinien wynosić 90 stopni, gdy kijki są trzymane na wysokości rękojeści, a groty kijków opierają się o podłoże pod kątem prostym.

Cechy produktu:

REGULACJA DŁUGOŚCI - kijek trekkingowy posiada teleskopową regulację wysokości, dzięki której z łatwością można dopasować go do wzrostu osoby uprawiającej aktualnie Nordic Walking. Produkt jest odpowiedni dla użytkowników o zróżnicowanym wieku, idealny dla kobiet, mężczyzn oraz młodzieży.

AMORTYZACJA - specjalny system Antishock oraz 2 rodzaje gumowych końcówek ułatwiają poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchniach miękkich i twardych. Zastosowane gumy minimalizują przenoszenie drgań i chronią stawy, a zaślepka zapobiega starciu i zniszczeniu końcówki kijka.

PRZENOŚNY - składany kijek zajmuje niewiele miejsca, co umożliwia jego niekłopotliwe przechowywanie i transportowanie. Bez problemu spakujemy go do plecaka czy torby i zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce bądź w podróż. Kij odznacza się małą wagą, która gwarantuje komfort i wygodę podczas chodzenia.

AKCESORIA - do zestawu dołączono 4 końcówki oraz 2 talerzyki. Okrągła końcówka sprawdzi się podczas wyprawy po równej nawierzchni, do chodzenia po górach zaleca się korzystanie z ‘bucika’. Wyprofilowany bieżnik zwiększa przyczepność kijka do podłoża i zmniejsza tym samym możliwość poślizgnięcia oraz ryzyka upadku i kontuzji. Za pomocą nakładek zadbamy zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i o żywotność kijków. Talerzyki pełnią funkcję ochrony przed zapadaniem się kijów w piasek, bądź śnieg, a specjalnie wyprofilowana rączka z dodatkowym paskiem na nadgarstek, zapewnia wygodny i stabilny chwyt.

Specyfikacja techniczna:

Kolor: czarny / czerwony / niebieski
Materiał: aluminium
Długość: 65-140cm
Waga zestawu: 0,65kg

Zestaw zawiera:

- kij x2
- nakładka na nadgarstek x2
- talerzyk x2
- gumowa końcówka x2

1 Inne produkty w tej samej kategorii: