RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Osuszacz powietrza pochłaniacz wilgoci do łazienki kuchni domu 1,1L

MAX-18127490

Nowy produkt

Czy po kąpieli w Twojej łazience zbiera się woda spływająca po oknie i po ścianach? Zjawisko praktycznie normalne i występujące bardzo często. Dlatego warto mieć duży i wydajny osuszacz, który przyda się o każdej porze roku. Dodatkowo postawiony w pokoju lub w łazience przyśpiesza schnięcie prania, które jest częstą przyczyną nadmiernej wilgoci w mieszkaniu. Problem zbyt wysokiej wilgotności występuje szczególnie jesienią, gdy mniej się wietrzy mieszkania oraz zimną, gdy przez różnicę temperatur wywołaną ogrzewaniem, a zimniejszymi kątami pomieszczenia skrapla się woda. Wysoki poziom wilgoci w mieszkaniu może być przyczyną częstych przeziębień i rozwoju alergii, a nawet astmy. Wydajny pochłaniacz wilgoci to urządzenie, które skutecznie poradzi sobie z nadmiernym zawilgoceniem mieszkania i przywróci Twojej rodzinie prawidłowe warunki do życia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


159.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Więcej informacji

Elektryczny osuszacz to reduktor wilgoci, który działa bez hałaśliwego kompresora. Zasada działania polega na wytwarzaniu różnicy temperatur na dwóch płytkach, pomiędzy którymi przepływa prąd. Elektryczny osuszacz Peltiera pobiera powietrze i kieruje na chłodną płytkę, gdzie schładzane jest ono poniżej temperatury punktu rosy. Wytrąca się woda, która odprowadzana jest do zbiornika wydajnego pochłaniacza wilgoci. Następnie suche powietrze kierowane jest na gorącą płytkę, gdzie się nagrzewa. Suche i ciepłe powietrze opuszcza urządzenie i wraca do pomieszczenia.

Przy mocno zawilgoconych pomieszczeniach warto postawić na szczególnie wydajny pochłaniacz wilgoci. Ten duży osuszacz powietrza ma wydajność aż 550ml/dobę, dzięki czemu będzie skuteczny również przy wysokim poziomie wilgotności powietrza. Powierzchnia osuszania wynosi do 40 m² więc poradzi sobie z większością pomieszczeń w domu. Wbudowany czujnik poziomu wody informuje o napełnieniu zbiornika. Kiedy zbiornik jest pełny, zaświeca się lampka kontrolna, a urządzenie jest automatycznie wyłączane. Pojemność zbiornika to aż 1100 ml, a jego opróżnianie jest bardzo proste.

Osuszacz możesz stosować w:

- pokojach
- garderobach
- spiżarniach
- szafkach
- piwnicy
- na strychu
- łazience
- kuchni
- przy nieszczelnych oknach
- pomieszczeniach po zalaniu, powodzi
- w czasie prac remontowo-budowlanych do suszenia
- małych magazynach z papierem, elektroniką, drewnem itp.

Ochroń swoją rodzinę przed chorobotwórczymi grzybami, pleśnią i roztoczami!
Na szybach skrapla się woda, w kątach pomieszczenia pojawia się pleśń i nieprzyjemny zapach? To oznacza, że masz problem ze zbyt wysoką wilgotnością w pomieszczeniu.

Obniż ją za pomocą naszego osuszacza. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych wkładów, ani chemikaliów. Urządzenie działa bardzo cicho i jest lekkie dzięki zastosowaniu technologii Peltiera (bez głośnego kompresora).

Czy wiesz, że...
zbyt wysoka wilgotność sprzyja powstawaniu grzybów, pleśni, a także rozwojowi bakterii, wirusów, roztoczy powodując alergie, złe samopoczucie, a nawet poważne choroby? Pleśń jest jeszcze bardziej szkodliwa niż metale ciężkie, może uszkadzać nerki, wątrobę, a nawet prowadzić do rozwoju nowotworu.

Optymalna wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić ok. 40-60%, co pozwala ograniczyć rozwój większości roztoczy, grzybów, bakterii, czy pleśni.

Dane techniczne:

Moc: 72W
Zasilanie: 220-240V
Pojemność zbiornika: 1100ml
Maksymalna wielkość pomieszczenia: <40 m²
Temperatura pracy: 5-35°C
Wydajność: 550 ml/24h
Wymiary (dł/szer/wys): 15/21,5/34cm
Waga zestawu: 2,2kg
Waga z opakowaniem: 3,3kg

Zestaw zawiera:

- pochłaniacz wilgoci
- zasilacz sieciowy
- instrukcja obsługi

17 Inne produkty w tej samej kategorii: