RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Alkoholomierz cukromierz areometr urządzenie do pomiaru gęstości cieczy

MAX-15031119

Nowy produkt

Areometr to urządzenie do pomiaru gęstości cieczy. Może służyć do analizy zawartości związków rozpuszczonych w wodzie. Najczęściej jest używany do badania zawartości alkoholu. Areometr wykonany jest z hermetycznie wykończonego szkła. W górnej części znajduje się cienka, szklana rurka, a na dole obciążenie z materiału o wysokiej gęstości. Dzięki temu przyrząd utrzymuje pionową pozycję, gdy zostanie zanurzony w cieczy. Optymalna temperatura pracy wynosi 20°C. Skale są czytelne i umieszczone w dobrze widocznej, górnej części urządzenia. Łatwo odczytać zatem wskazanie podczas wykonywania testu. Areometr wystarczy zanurzyć w cieczy, aby można było przeprowadzić badanie i odczytać wynik z pożądanej skali.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


9.99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

Przyrząd wykonany jest ze szkła, a w zestawie znajduje się ochronne etui. W jego wnętrzu zostały dodatkowo umieszczone małe wkładki z gąbki, które zabezpieczają areometr. Etui składa się z dwóch części, z których mniejsza precyzyjnie zachodzi na większą, a zamknięcie na klik gwarantuje ochronę przyrządu i zapobiega jego ewentualnemu wysunięciu się bądź wypadnięciu. Przyrząd można stosować do wykonywania eksperymentów w placówkach dydaktycznych, a także wykorzystywać w amatorskim bądź profesjonalnym browarnictwie, winiarstwie czy gorzelnictwie.

Cechy produktu:

PRAKTYCZNA SKALA 3w1 - ten przyrząd może służyć do pomiaru gęstości cieczy, zawartości cukru w cieczy oraz zawartości alkoholu w cieczy.

ŁATWY W UŻYCIU - prosta budowa oraz łatwa do odczytania skala umożliwia sprawdzenie wyniku po zanurzeniu przyrządu w analizowanym płynie.

OCHRONNE ETUI - przyrząd zapakowany jest w ochronne, plastikowe etui, na którego końcach znajdują się małe wkładki z gąbki, co wpływa na bezpieczne przechowywanie i transportowanie.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE - areometr może być wykorzystywany do prowadzenia prostych eksperymentów w placówkach szkolnych, ale również w browarnictwie, winiarstwie czy gorzelnictwie.

Specyfikacja techniczna:

Funkcje: pomiar gęstości cieczy, pomiar zawartości cukru w cieczy, pomiar zawartości alkoholu w cieczy
Wymiary etui (dł/szer/wys): 31/2,1cm
Waga: 40g

Urządzenie posiada 3 skale, które wskazują:

1. Zawartość procentową cukru

SKALA BRIXA (zakres -5 do 35°Bx, gdzie °Bx=10g cukru w 1L wody)

2. Ciężar właściwy roztworu

SKALA NIEMIANOWANA (zakres 0.990-1.160)

3. Zawartość alkoholu

SKALA PROCENTOWA (zakres 0-20%)

Alkoholomierz cukromierz areometr urządzenie do pomiaru gęstości cieczy

28 Inne produkty w tej samej kategorii: