RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Teleskop Levenhuk Skyline 60x700 AZ azymutalny refraktor z akcesoriami i aluminiowym statywem

Skyline 60x700 AZ

Nowy produkt

Dla początkujących astronomów polecamy teleskop Levenhuk Skyline 60x700 AZ. Jest to niezawodny refraktor, który sprawdzi się podczas obserwacji ciał niebieskich takich jak księżyc czy planety układu slonecznego. Od teraz możesz podziwiać czapy lodowe Marsa i prądy atmosferyczne na Jowiszu, a to tylko cząstka z ogromu fascynujących widoków. W tym teleskopie soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami. Poprawiają one zdolność zbierania światła, dzięki czemu otrzymany obraz jest bardzo wyraźny i jasny. Szerokokątny szukacz optyczny ułatwia odnajdywanie obiektów na niebie.

Więcej szczegółów


349.95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Powiększenie 120x
Średnica soczewki obiektywowej 60 mm
Ogniskowa 700 mm
Układ optyczny refraktor
Poziom zaawansowania początkujący
Obserwowane obiekty planetarne
Typ montażu azymutalny (AZ)

Więcej informacji

W zestawie znajdują się dwa okulary, jeden poszerza pole widzenia, a drugi zalecany jest do szczegółowych badań, dzięki dużemu przybliżeniu. Dołączona do teleskopu soczewka Barlowa umożliwia zwiększenie stopnia powiększenia. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej masie teleskop można łatwo przenosić, a to pozwala na prowadzenie obserwacji z różnych miejsc. Urządzenie spoczywa na montażu azymutalnym, który pozwala na ustawienie teleskopu w pionie i poziomie. Statyw podtrzymujący montaż posiada regulowaną wysokość i zamontowaną tackę na akcesoria. Wszystkie oferowane przez nas teleskopy posiadają dożywotnią gwarancję.

Amatorska astronomia i obserwacja nieznanych obiektów to bez wątpienia jedno z najciekawszych hobby. Żyjemy w czasach różnych odkryć, kosmicznych i naukowych, więc nic dziwnego, że tajemnice wszechświata i nieba przyciągają coraz więcej ambitnych entuzjastów tej dziedziny nauki. Każdy kto chce przystąpić do grona badaczy na pewno zastanawia się jak wybrać teleskop amatorski? Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na Twoją przyszłość w świecie astronomii, ponieważ ten teleskop będzie Twoim towarzyszem przez dłuższy czas i pokaże Ci najlepsze widoki, które wcześniej były dla Ciebie niedostępne. Należy zadać sobie pytanie, co będziesz mógł oglądać za pomocą teleskopu oraz jaka jakość i wygoda obsługi będzie temu towarzyszyć. Wybór teleskopu to ważna decyzja, ponieważ musisz się zastanowić czy oglądać obiekty planetarne chcesz tylko z okna sypialni czy jako pasjonat będziesz pracować w terenie. Czasami, okazuje się, że astronomiczne zdarzenie stulecia bedzie widoczne tylko w odpowiedniej lokalizacji i sprzyjających warunkach. Wtedy nie ma czasu na proste, ale nieporęczne sprzęty. Musisz być gotowy na pakowanie i wyjazd, aby zobaczyć je za wszelką cenę. Po drugie, Twój przyrząd powinien być solidny i niezawodny, więc powinieneś wybrać pewny, wytrzymały i stabilny montaż. Warto także pomyśleć, czy chcesz obserwować niebo w klasyczny sposób i samemu szukać obiektów, czy wolisz cieszyć się zdobyczami techniki i szybko osiągnąć cel dzięki montażowi z funkcją GoTo. Będziesz też z pewnością wolał większą aperturę i układ optyczny lepszej jakości.

Słownik pojęć stosowany przy podziale teleskopów.

Typ montażu:

Teleskop Azymutalny (AZ) - prosty montaż z dwoma osiami obrotu. Najlepiej pasuje do niewielkich i lekkich teleskopów.

Teleskop Paralyktyczny (EQ) - pozwala śledzić ruch dzienny ciał niebieskich. Posiada specjalistyczne tarcze (podziałki) do obserwacji za pomocą współrzędnych.

Teleskop z funkcją GoTo - napęd sterowany komputerowo i automatyczna nawigacja pozwalają na obserwację nieba bez map.

Konstrukcja optyczna:

Refraktor - to system soczewkowy, który idealnie sprawdza się do obserwacji w mieście. Na obraz nie mają wpływu zewnętrzne źródła światła.

Teleskop zwierciadlany - system zwierciadlany jest dobry do obserwacji poza miastem gdzie nie ma zewnętrznych źródeł światła. Znany jest również jako teleskop Newtona.

Katadioptryczny - jest to połęczenie systemu soczewkowego i zwierciadlanego. Umożliwia to osiągnięcie kompaktowych rozmiarów urządzenie jednak przy wyższej cenie. Można stosować w mieście i poza nim.

Ze względu na obserwowane objekty telskopy dzielimy na:

Planetarne - posiadają średnie powiększenie, pozwalają na wyraźną obserwację planet i innych obiektów Układu Słonecznego

Głębokie niebo - najwyższy poziom powiększenia pozwala no obserwację obiektów położonych daleko w kosmosie i szczegółową obserwację planet Układu Słonecznego.

Naziemne - są to teleskopy o niskim powiększeniu. Zestaw może zawierać również pryzmat prostujący.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: