RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Teleskop Levenhuk Strike 900 PRO z zestawem filtrów i akcesoriami optycznymi

Strike 900 PRO

Nowy produkt

Teleskop Strike 900 PRO wyposażony został w wysokiej jakości achromatyczną soczewkę obiektywową, dzięki której uzyskiwany obraz jest jasny i ostry. Jest to bardzo poręczny model, dlatego można go zabrać ze sobą wszędzie, a dołączona do zestawu torba ułatwi jego transport. Od teraz będziesz mógł przeprowadzać obserwacje, gdzie tylko sobie zapragniesz. Teleskop sprawdzi się podczas obserwacji planet, a także obiektów głębokiego nieba. Teleskop posiada montaż paralaktyczny na którym zamocowany jest tubus wraz z pokrętłem mikroruchów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


1,449.95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Powiększenie 180x
Średnica soczewki obiektywowej 90 mm
Ogniskowa 900 mm
Poziom zaawansowania początkujący
Obserwowane obiekty planetarne
Typ montażu paralaktyczny (EQ)

Więcej informacji

Przed obserwacją należy go odpowiednio wypoziomować, co pozwoli zaobserwować dokładniej poruszające się obiekty. Tarcze umiejscowione na montażu powodują, że teleskop może zostać skierowany na dane ciało niebieskie, opierając się na jego współrzędnych. Dzięki zastosowaniu powłoki wielowarstwowej w optyce obraz uzyskiwany przez teleskop jest jasny i wyrazisty. Dołączone do zestawu firmowe okulary znacząco poprawiają możliwości teleskopu. Dodatkowo w zestawie oprócz materiałów pomocniczych znajdą państwo kompas, akcesoria optyczne, a także zestaw pomocnych filtrów. Do każdego prezentowanego w sklepie teleskopu dostaje się dożywotnią kartę gwarancyjną.

Amatorska astronomia i obserwacja nieznanych obiektów to bez wątpienia jedno z najciekawszych hobby. Żyjemy w czasach różnych odkryć, kosmicznych i naukowych, więc nic dziwnego, że tajemnice wszechświata i nieba przyciągają coraz więcej ambitnych entuzjastów tej dziedziny nauki. Każdy kto chce przystąpić do grona badaczy na pewno zastanawia się jak wybrać teleskop amatorski? Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na Twoją przyszłość w świecie astronomii, ponieważ ten teleskop będzie Twoim towarzyszem przez dłuższy czas i pokaże Ci najlepsze widoki, które wcześniej były dla Ciebie niedostępne. Należy zadać sobie pytanie, co będziesz mógł oglądać za pomocą teleskopu oraz jaka jakość i wygoda obsługi będzie temu towarzyszyć. Wybór teleskopu to ważna decyzja, ponieważ musisz się zastanowić czy oglądać obiekty planetarne chcesz tylko z okna sypialni czy jako pasjonat będziesz pracować w terenie. Czasami, okazuje się, że astronomiczne zdarzenie stulecia będzie widoczne tylko w odpowiedniej lokalizacji i sprzyjających warunkach. Wtedy nie ma czasu na proste, ale nieporęczne sprzęty. Musisz być gotowy na pakowanie i wyjazd, aby zobaczyć je za wszelką cenę. Po drugie, Twój przyrząd powinien być solidny i niezawodny, więc powinieneś wybrać pewny, wytrzymały i stabilny montaż. Warto także pomyśleć, czy chcesz obserwować niebo w klasyczny sposób i samemu szukać obiektów, czy wolisz cieszyć się zdobyczami techniki i szybko osiągnąć cel dzięki montażowi z funkcją GoTo. Będziesz też z pewnością wolał większą aperturę i układ optyczny lepszej jakości.

Słownik pojęć stosowany przy podziale teleskopów.

Typ montażu:

Teleskop Azymutalny (AZ) - prosty montaż z dwoma osiami obrotu. Najlepiej pasuje do niewielkich i lekkich teleskopów.

Teleskop Paralyktyczny (EQ) - pozwala śledzić ruch dzienny ciał niebieskich. Posiada specjalistyczne tarcze (podziałki) do obserwacji za pomocą współrzędnych.

Teleskop z funkcją GoTo - napęd sterowany komputerowo i automatyczna nawigacja pozwalają na obserwację nieba bez map.

Konstrukcja optyczna:

Refraktor - to system soczewkowy, który idealnie sprawdza się do obserwacji w mieście. Na obraz nie mają wpływu zewnętrzne źródła światła.

Teleskop zwierciadlany - system zwierciadlany jest dobry do obserwacji poza miastem gdzie nie ma zewnętrznych źródeł światła. Znany jest również jako teleskop Newtona.

Katadioptryczny - jest to połączenie systemu soczewkowego i zwierciadlanego. Umożliwia to osiągnięcie kompaktowych rozmiarów urządzenie jednak przy wyższej cenie. Można stosować w mieście i poza nim.

Ze względu na obserwowane obiekty teleskopy dzielimy na:

Planetarne - posiadają średnie powiększenie, pozwalają na wyraźną obserwację planet i innych obiektów Układu Słonecznego

Głębokie niebo - najwyższy poziom powiększenia pozwala no obserwację obiektów położonych daleko w kosmosie i szczegółową obserwację planet Układu Słonecznego.

Naziemne - są to teleskopy o niskim powiększeniu. Zestaw może zawierać również pryzmat prostujący.

Szczegóły:

Konstrukcja optyczna: refraktor achromatyczny
Powłoka układu optycznego: pełna, wielowarstwowa powłoka
Średnica soczewki obiektywowej (apertura): 90mm
Ogniskowa: 900mm
Maksymalne powiększenie: x180
Liczba przysłony: f/10
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 1,5
Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 11,8
Okulary: SUPER 10 mm, SUPER 25 mm, Plössl 6,3 mm
Średnica okularu: 1,25''
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: 6 x 30
Tubus ogniskujący: zębatkowy, 1,25''
Statyw: aluminiowy
Wysokość statywu (regulowana): 710-1250mm
Montaż: Paralaktyczny niemiecki EQ2
Masa: 19kg
Wymiary opakowania (d. x szer. x wys.): 45 × 29 × 113 cm

Zawartość zestawu:

- Teleskop Levenhuk Strike PRO na montażu paralaktycznym niemieckim
- Aluminiowy statyw
- Okulary: SUPER 10 mm, SUPER 25 mm
- Dodatkowy okular Plössl o średnicy 6,3 mm
- Soczewka Barlowa 2x
- Zestaw filtrów
- Filtr księżycowy
- Filtr słoneczny
- Szukacz 6 x 30
- Lustro diagonalne
- "Zobacz wszystko!" – przewodnik astronoma zawierający opisy 280 ciał niebieskich
- Zestaw plakatów przedstawiających ciała niebieskie (Księżyc, Słońce i inne gwiazdy, Układ Słoneczny)
- Planisfera
- Płyta CD z oprogramowaniem Stellarium, które pomoże Ci podczas obserwacji astronomicznych
- Kompas
- Futerał Zongo 80
- Instrukcja obsługi i gwarancja na całe życie

30 Inne produkty w tej samej kategorii: