RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Teleskop z serii Levenhuk Strike 100 PLUS paralaktyczny z futerałem i materiałami pomocniczymi

Strike 100 PLUS

Nowy produkt

Teleskop zwierciadlany Strike 100 z serii PLUS przeznaczony jest do obserwacji astronomicznych poza miastem. Posiada wysokiej jakości układ optyczny, który umożliwia obserwację planet i gwiazd, a także ich gromad i mgławic. Zestaw ten zawiera wszystkie ważne elementy, pozwalające w pełni wykorzystać możliwości teleskopu. Lustro główna jest duże, a jego średnica wynosi 102mm. Taka konstrukcja gwarantuje jasny i wyrazisty obraz bez aberracji chromatycznej. Wszystkie elementy układu optycznego posiadają wysoce refleksyjną powłokę z aluminium.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


1,189.95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Powiększenie 160x
Średnica soczewki obiektywowej 102 mm
Ogniskowa 640 mm
Poziom zaawansowania początkujący
Obserwowane obiekty głębokie niebo
Typ montażu paralaktyczny (EQ)

Więcej informacji

W zestawie oprócz teleskopu znajdą państwo akcesoria optyczne, pomoce naukowe i futerał, który ułatwi przenoszenie przyrządu. Zastosowany montaż paralaktyczny jest łatwy w obsłudze i zapewnia szybką nawigację, dzięki czemu śledzenie ruchu ciał niebieskich jest łatwe i przyjemne. Stalowy statyw gwarantuje stabilność teleskopu podczas obserwacji.Dzięki zastosowaniu wyposażenia zaawansowanego teleskop jest gotowy do obserwacji tuż po rozpakowaniu. Kolorowe opakowanie sprawia, że teleskop idealnie nadaje się jako prezent. Do każdego teleskopu dodawana jest dożywotnia gwarancja.

Amatorska astronomia i obserwacja nieznanych obiektów to bez wątpienia jedno z najciekawszych hobby. Żyjemy w czasach różnych odkryć, kosmicznych i naukowych, więc nic dziwnego, że tajemnice wszechświata i nieba przyciągają coraz więcej ambitnych entuzjastów tej dziedziny nauki. Każdy kto chce przystąpić do grona badaczy na pewno zastanawia się jak wybrać teleskop amatorski? Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na Twoją przyszłość w świecie astronomii, ponieważ ten teleskop będzie Twoim towarzyszem przez dłuższy czas i pokaże Ci najlepsze widoki, które wcześniej były dla Ciebie niedostępne. Należy zadać sobie pytanie, co będziesz mógł oglądać za pomocą teleskopu oraz jaka jakość i wygoda obsługi będzie temu towarzyszyć. Wybór teleskopu to ważna decyzja, ponieważ musisz się zastanowić czy oglądać obiekty planetarne chcesz tylko z okna sypialni czy jako pasjonat będziesz pracować w terenie. Czasami, okazuje się, że astronomiczne zdarzenie stulecia będzie widoczne tylko w odpowiedniej lokalizacji i sprzyjających warunkach. Wtedy nie ma czasu na proste, ale nieporęczne sprzęty. Musisz być gotowy na pakowanie i wyjazd, aby zobaczyć je za wszelką cenę. Po drugie, Twój przyrząd powinien być solidny i niezawodny, więc powinieneś wybrać pewny, wytrzymały i stabilny montaż. Warto także pomyśleć, czy chcesz obserwować niebo w klasyczny sposób i samemu szukać obiektów, czy wolisz cieszyć się zdobyczami techniki i szybko osiągnąć cel dzięki montażowi z funkcją GoTo. Będziesz też z pewnością wolał większą aperturę i układ optyczny lepszej jakości.

Słownik pojęć stosowany przy podziale teleskopów.

Typ montażu:

Teleskop Azymutalny (AZ) - prosty montaż z dwoma osiami obrotu. Najlepiej pasuje do niewielkich i lekkich teleskopów.

Teleskop Paralyktyczny (EQ) - pozwala śledzić ruch dzienny ciał niebieskich. Posiada specjalistyczne tarcze (podziałki) do obserwacji za pomocą współrzędnych.

Teleskop z funkcją GoTo - napęd sterowany komputerowo i automatyczna nawigacja pozwalają na obserwację nieba bez map.

Konstrukcja optyczna:

Refraktor - to system soczewkowy, który idealnie sprawdza się do obserwacji w mieście. Na obraz nie mają wpływu zewnętrzne źródła światła.

Teleskop zwierciadlany - system zwierciadlany jest dobry do obserwacji poza miastem gdzie nie ma zewnętrznych źródeł światła. Znany jest również jako teleskop Newtona.

Katadioptryczny - jest to połączenie systemu soczewkowego i zwierciadlanego. Umożliwia to osiągnięcie kompaktowych rozmiarów urządzenie jednak przy wyższej cenie. Można stosować w mieście i poza nim.

Ze względu na obserwowane obiekty teleskopy dzielimy na:

Planetarne - posiadają średnie powiększenie, pozwalają na wyraźną obserwację planet i innych obiektów Układu Słonecznego

Głębokie niebo - najwyższy poziom powiększenia pozwala no obserwację obiektów położonych daleko w kosmosie i szczegółową obserwację planet Układu Słonecznego.

Naziemne - są to teleskopy o niskim powiększeniu. Zestaw może zawierać również pryzmat prostujący.

Dane techniczne:

Konstrukcja optyczna: teleskop Newtona
Powłoka układu optycznego: aluminiowa
Apertura: 102mm
Ogniskowa: 640mm
Maksymalne powiększenie: x160
Liczba przysłony: f/6,27
Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 1,14
Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 12,1
Okulary: KF 25 mm, 6,8-16 mm
Średnica okularu: 1,25
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: Red Dot
Tubus ogniskujący: zębatkowy, 1,25
Statyw: stalowy
Montaż: Paralaktyczny niemiecki EQ1
Masa: 14,5kg
Wymiary: 880 x 505 x 250mm

Zawartość zestawu:

- Teleskop Levenhuk Strike PLUS na montażu paralaktycznym niemieckim
- Stalowy statyw
- Tubus ogniskujący 1,25"
- Okulary: KF 25 mm
- Okular powiększający 6,8-16 mm
- Soczewka Barlowa 2x
- Szukacz: Red Dot
- "Zobacz wszystko!" – przewodnik astronoma zawierający opisy 280 ciał niebieskich
- Zestaw plakatów przedstawiających ciała niebieskie (Księżyc, Słońce i inne gwiazdy, Układ Słoneczny)
- Planisfera
- Płyta CD z oprogramowaniem Stellarium, które pomoże Ci podczas obserwacji astronomicznych
- Kompas
- Futerał Zongo
- Instrukcja obsługi i gwarancja na całe życie

Opis dodatkowych akcesoriów:

1. Przewodnik astronoma „Zobacz wszystko!”. Ten praktyczny przewodnik został opracowany specjalnie dla początkujących astronomów. Zawiera cenne informacje dotyczące ponad 280 ciał niebieskich oraz wszechświata, jak również kolorowe mapy gwiazd i opisy różnych typów teleskopów.

2. Stellarium. To oprogramowanie służące do tworzenia trójwymiarowych obrazów nieba, dzięki czemu można planować obserwacje i realizować je w przyszłości. W bazie danych znajduje się ponad 600 000 gwiazd, planety Układu Słonecznego, Księżyc, komety i asteroidy, a także galaktyki, mgławice i gromady gwiazd. Wszystkie te obiekty można wyświetlić w zaledwie parę chwil i oglądać je bezpośrednio na monitorze komputera!

3. Zestaw plakatów przedstawiających ciała niebieskie (Księżyc, Słońce i inne gwiazdy, Układ Słoneczny). Dzięki tym plakatom poznasz wszechświat i dowiesz się ciekawych rzeczy o Układzie Słonecznym, jego planetach i księżycach, jak również o innych odległych gwiazdach. Kolorowe ilustracje i nagłówki przedstawiają najważniejsze informacje podane w przystępnej formie. Format plakatów to 84 x 60 cm.

4. Planisfera. Ta obrotowa mapa nieba przydaje się, gdy chcesz sprawdzić, które ciała niebieskie i gwiazdozbiory będą widoczne nad horyzontem danego dnia i o danej godzinie. Wystarczy jedynie dopasować okienko wizjera do mapy nieba, wybierając datę i godzinę.

5. Kompas. Prawdziwie bezcenne narzędzie, dzięki któremu podczas obserwacji możesz zawsze określić, gdzie jest północ. Potem można już łatwo znaleźć Gwiazdę Polarną, która stanowi punkt wyjścia do dalszych obserwacji.

6. Okular powiększający 6,8-16 mm. Ten wspaniały okular może z powodzeniem zastąpić kilka innych. Regulując ogniskową, możesz zmienić stopień maksymalnego powiększenia bez potrzeby zmiany okularu. Dzięki temu możesz czerpać radość z obserwowania planet, nie zaprzątając sobie głowy dodatkową kalibracją.

7. Futerał na teleskop Zongo. Ten futerał jest wykonany z wytrzymałego, wodoodpornego tworzywa, a wyściółka chroni teleskop przed uderzeniami. Futerał jest również wyposażony w uchwyty, które ułatwiają przenoszenie.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: