01/15/2021 10:43:00

Jaki basen ogrodowy wybrać na swoją działkę?

Jaki basen ogrodowy wybrać na swoją działkę?

Zobacz różnicę między basenami ogrodowymi firm Bestway i Intex. Sprawdź jakie kąpielisko będzie najlepsze do Twojego ogrodu. Czy dla dzieci wybrać basen stelażowy czy rozporowy? Bo dla najmłodszych najlepsze są baseny dmuchane!

Baseny ogrodowe - Relaks i wypoczynek w ogrodzie Twoim ogrodzie

Basen ogrodowy super atrakcja na ciepłe dni lata dla każdego z nas. Rozporowa konstrukcja basenu to gwarancja szybkiego oraz łatwego montażu, wystarczy odkręcić kurek a woda wypełni basen. Największą zaletą basenów jest ich wytrzymała konstrukcja, co oznacza iż basen podczas użytkowania stoi nieruchomo, nawet podczas szaleństwa w wodzie. Podawane rozmiary basenów to całkowita powierzchnia basenu w najszerszym jego miejscu. Stelaż wykonano z metalu a ściany basenu to mocne trójwarstwowe włókna polipropylenowe.

Zalety i wady basenów ogrodowych:

Basen ogrodowy Easy Set z pompowanym kołnierzem bez stelaża
- uniwersalny do każdego ogrodu
- pompowany kołnierz jest miękki zatem można sią na nim wygodnie oprzeć
- łatwe rozkładanie
- wygodny podczas szaleństw, gdyż nie posiada metalowych elementów i nie ma się w co uderzyć 
- regulowana wysokość basenu, w przypadku mniejszych dzieci nalewamy mniej wody a ściany basenu się obniżają
- musi zostać rozłożony na wypoziomowanym terenie

Basen stelażowy 
- instrukcja rozkładania załączona na płycie DVD 
- ze względu na stelażową konstrukcję basen nie musi być rozkładany na idealnym poziomym terenie.
- brak regulacji wysokości basenu, metalowy stelaż nie pozwala nam obniżyć basenu
- brak wygodnego oparcia dla pleców

W basenie z dmuchanym kołnierzem, jeśli rozłożymy go na nie wypoziomowanym gruncie to basen nam się zniekształci. Ciężar wody będzie rozciągał basen w stronę spadową i z basenu zrobi się "jajo". W basenie ze stelażem tego zjawiska nie ma, gdyż ściany są podtrzymywane przez stelaż.


Zaproś znajomych, zrelaksuj się po ciężkiej pracy i spraw zabawę całej rodzinie, a szczególnie dzieciom które masz zawsze pod opieką w zasięgu wzroku.


Na czym rozstawić basen?

Najlepiej baseny rozstawiać na wypoziomowanym terenie, w ten sposób unikniemy wypaczenia się basenu i wszelkich uszkodzeń ścian bocznych. Podłożem do basenu może być zwyczajna trawka w ogrodzie. Nie musimy układać kostki lub robić wylewki betonowej, pamiętajmy jedynie o macie ochronnej pod basen. Do każdego basenu można dokupić taką matę o odpowiednich rozmiarach.

Basen możemy rozstawić na:

- trawie
- kostce typu polbruk
- styropianie

Akcesoria do basenów

Utrzymanie czystej wody to też żaden problem ponieważ do każdego basenu można dokupić profesjonalne narzędzia: skimer, zbierający wszystko to, co znajdzie się na powierzchni wody np. listki i insekty. Dalej, teleskop z długą rączką pomoże Ci zgarnąć napotkane zanieczyszczenia, natomiast pompa, podczas biernego korzystania z basenu, stale filtruje całą wodę (w trakcie zażywania kąpieli pompa musi zostać bezwzględnie odłączona z zasilania). Mata położona pod basen chroni przed zabrudzeniami, a dodatkowo jest miejscem na pozostawienie obuwia, ten sposób zapobiegnie dostaniu się trawy do wody. Oprócz tego, przykrycie na basen osłoni jego środek przed czynnikami zewnętrznymi. Element w postaci dwustronnej drabinki umożliwi swobodne wchodzenie i wychodzenie z wody.

Pompa - filtruje wodę a zanieczyszczenia pozostają na wymiennym filtrze, powinna być ona włączona przez cały czas biernego korzystania z kąpieliska. Należy pamiętać, że podczas zażywania kąpieli, powinna bezwzględnie zostać odłączona z zasilania. Ze względu na częstotliwość jej aktywnego trybu zaleca się wymianę filtra raz na 1 lub 2 tygodnie.
Drabinka - ułatwia wchodzenie i wychodzenie z basenu
Mata - pod basen zapobiega zabrudzeniom i zabezpiecza dno basenu przed przetarciem
Przykrycie - zabezpiecza nie tylko przed opadami atmosferycznymi, ale również przed spadającymi liśćmi, owadami, a także przed wychylającymi się dziećmi
Zestaw czyszczący - teleskop z praktyczną długą rączką, siatką oraz odkurzaczem do dna basenu 
Skimmer - ściąga z lustra wody drobne zanieczyszczenia w postaci trawy czy insektów