Pompy i generatory

Aby utrzymać doskonałą jakość wody w basenie ogrodowym należy ją filtrować. Do tego celu wykorzystujemy różne pompy filtrujące. Może to być pompa na filtr papierowy, która jest najczęściej stosowana lub lepsza pompa piaskowe, gdzie do filtrowania wody wykorzystywany jest piasek lub szkło kwarcowe. Dostępne są również pompy z generatorem chloru. ...

Aby utrzymać doskonałą jakość wody w basenie ogrodowym należy ją filtrować. Do tego celu wykorzystujemy różne pompy filtrujące. Może to być pompa na filtr papierowy, która jest najczęściej stosowana lub lepsza pompa piaskowe, gdzie do filtrowania wody wykorzystywany jest piasek lub szkło kwarcowe. Dostępne są również pompy z generatorem chloru. W takim przypadku nie musimy już stosować chemii w tabletkach, a woda pozostanie zawsze lazurowa i czysta. Do basenów marki Intex stosujemy urządzenia tego samego producenta. Tak samo jest w przypadku producenta Bestway. Wynika to z faktu, że każdy z producentów ma inne złącza i średnicę węży doprowadzających i odprowadzających wodę.

Więcej

Pompy i generatory Jest 64 produktów.

Podkategorie

  • Pompy na filtr

    Oferujemy pompy filtrujące oraz podgrzewacze wody do basenów marki Intex oraz Bestway. Pompa musi być dopasowana do basenu pod względem wydajności oraz średnicy otworu montażowego. Do basenu firmy Intex stosujemy pompy filtrujące Intex'a, do basenów ogrodowych Bestway stosujemy pompy firmy Bestway. Rury doprowadzające i odprowadzające dostarczają wodę do pompy, w której woda jest filtrowana, a mianowicie wszystkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane na filtrze, który później możemy wymyć lub wymienić na nowy. Papierowy filtr umieszczony w pompie skutecznie oczyszcza wodę w naszym basenie.

  • Pompy piaskowe

    Najlepszy sposób filtrowania wody w basenie ogrodowym to piaskowa pompa firmy Bestway lub Intex, która znacznie ułatwi oczyszczanie wody. Model pompy oraz jej wydajność w litrach na godzinę należy dopasować do pojemności basenu. Należy stosować pompy piaskowe tego samego producenta jaki posiadamy basen. Do działania wymaga wkładu, czyli piasku kwarcowego lub szkła #20 silca, średnica ziarna 0,45 - 0,85mm. Wymiana piasku odbywa się co 2 - 3 lata, w zależności od stanu zabrudzenia piasku. Nie należy doprowadzić do pojawienia się glonów w basenie ponieważ wtedy żadna filtracja wody już może nie pomóc. Wodę i tak trzeba będzie wymienić, a nieckę basenu dokładnie umyć.

  • Generatory chloru

    Generatory chloru oraz ozonatory do ozonowania wody w basenie to świetne rozwiązania, jeśli chcesz ograniczyć stosowanie chemii w basenie. Procesy zachodzące w tego typu urządzeniach dezynfekują kąpieliska oraz atakują glony pozbywając się ich. Ozonatory generują ozon zabijający bakterie i wirusy, a także chroniący przed pleśnią. Zaś generator chloru w połączeniu z pompą basenową generuje chlor z naturalnej soli dosypywanej do wody w basenie, która przechodząc przez powlekaną tytanem komorę elektrolityczną staje się naturalnym chlorem. W procesie jonizacji miedzi powstają wysoce aktywne jony dezynfekujące, które tworzą biocydy oraz atakują algi (glony) z większą siłą niż jakakolwiek chemia basenowa.

na stronę
Pokazuje 1 - 32 z 64 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 64 elementów