Zestaw dla dzieci badaczy mikroskop i teleskop Levenhuk LabZZ MT2

LabZZ MT2

Producenta

Levenhuk LabZZ MT2 to zestaw 35 elementów! Na Twoje dziecko czeka bogactwo zapierających dech w piersiach odkryć! W komplecie znajdują się mikroskop biologiczny z zestawem do eksperymentów oraz teleskop refrakcyjny.

Więcej szczegółów

379,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz

Opis funkcji

Wiek użytkownika od 6 lat
Wielkość soczewki obiektywowej 50 mm
Ogniskowa 500 mm
Układ optyczny refraktor
Poziom zaawansowania dla dzieci
Obserwowane obiekty planetarne
Typ montażu azymutalny (AZ)

Więcej informacji

Zestaw dla dzieci badaczy mikroskop i teleskop Levenhuk LabZZ MT2. Przyrządy te charakteryzują się wysokiej jakości układem optycznym, wytrzymałą konstrukcją i wygodą użytkowania. Dołączony do zestawu przewodnik napisany z myślą o najmłodszych odkrywcach jest przyjazny dla użytkownika, a wszystkie informacje w nim zawarte podano w przystępnej formie. Zestaw objęty dożywotnią gwarancją producenta!

Zestaw został zaprojektowany dla dzieci powyżej 6 roku życia. Jednak również nastolatek będzie cieszyć się odkrywaniem nieba i tajemnic mikroświata z zestawem Levenhuk LabZZ MT2.

Mikroskop (dane techniczne):

- Głowica: monokularowa
- Powiększenie, x: 75–900
- Rewolwer: 3 obiektywy
- Zasilanie: 2 baterie AA
- Zastosowanie: Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.

Teleskop (dane techniczne):

Konstrukcja optyczna: refraktor
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 50
Ogniskowa, mm: 600
Okulary: H12.5mm (50x), 18mm okular prostujący (35x)
Szukacz: 2x
Statyw: aluminiowy
Montaż: AZ
Zastosowanie: produkt do użytku ogólnego, może być używany przez dzieci powyżej 3 roku życia

Teleskop Levenhuk LabZZ MT2 jest refraktorem, który wykorzystuje soczewki w celu zbierania i skupiania światła. Jego soczewka obiektywowa o średnicy 50 mm pozwala na prowadzenie zarówno obserwacji astronomicznych, jak i ziemskich. Do przyrządu dołączono dwa okulary. Okular H12,5 mm (50x) używany jest podczas obserwacji obiektów astronomicznych, takich jak Księżyc i planety Układu Słonecznego. Z kolei okular prostujący 18 mm (35x) pozwala na uzyskanie bezpośredniego (nieodwróconego i nielustrzanego) obrazu obserwowanego obiektu – funkcja ta jest wyjątkowo przydatna podczas obserwacji ziemskich. Okular prostujący może być także wykorzystywany jako mikroskop kieszonkowy o powiększeniu 14x. Teleskop jest zainstalowany na łatwym w użytkowaniu montażu azymutalnym, co pozwala na zmianę pozycji tubusu w poziomie i w pionie. Kompaktowy statyw stołowy zapewnia wyjątkową stabilność przyrządu.

Mikroskop Levenhuk LabZZ MT2 zaprojektowano z myślą o obserwacji przezroczystych próbek. W komplecie znajdują się trzy okulary umożliwiające uzyskanie powiększenia 75x, 300x i 900x. Wygodna w użyciu obrotowa głowica pozwala na szybką zmianę aktualnego powiększenia. Aby rozpocząć obserwację, należy umieścić próbkę na stoliku mikroskopu, który znajduje się nad lusterkiem. Jeśli ilość odbijanego przez nie światła jest niewystarczająca, można skorzystać z wbudowanego źródła oświetlenia. Komplet zawiera wszystko, co potrzebne jest do pracy z mikroskopem, a także bogaty zestaw gotowych do użycia preparatów i narzędzia do przygotowywania nowych.

Zawartość zestawu:

- Teleskop
- Okular H12.5mm
- Okular prostujący 18mm
- Lustro diagonalne
- Szukacz 2x
- Statyw stołowy
- Luminescencyjne naklejki o tematyce astronomicznej
- Mikroskop
- Gotowe próbki (3 szt.)
- Szkiełka podstawowe (3 szt.)
- Szkiełka nakrywkowe (5 szt.)
- Naklejki na preparaty (5 szt.)
- Pipeta z tworzywa sztucznego
- Skalpel
- Pęseta
- Szpatułka
- Igła preparacyjna
- Fiolki z barwnikiem (2 szt.)
- Fiolka z klejem
- Żarówki pomocnicze (2 szt.)
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

30 Inne produkty w tej samej kategorii: