RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Teleskop paralaktyczny Levenhuk Skyline PRO 80 MAK ze statywem i tacką na akcesoria

PRO 80 MAK

Nowy produkt

Teleskop Skyline PRO 80 MAK został oparty na konstrukcji optycznej Maksutowa-Cassegraina. Tubus teleskopu ma małe rozmiary, ale zapewnia wysokiej jakości obraz. Ten model idealnie nadaje się do obserwacji obiektów głębokiego nieba. Dzięki temu otrzymujemy możliwość podziwiania gromad gwiazd, mgławic i innych galaktyk. W teleskopie zastosowano montaż paralaktyczny niemiecki. Zastosowane w urządzeniu soczewki i lustra zostały pokryte wielowarstwową powłoka, dzięki czemu są bardziej trwałe i mogą zbierać maksymalną ilość światła. Bardzo lekki aluminiowy tubus został umieszczony na montażu paralaktycznym i wyposażony został w pokrętła mikroruchów. Istnieje również opcja wyposażenia montażu w napęd komputerowy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


889.95 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Powiększenie160x
Średnica soczewki obiektywowej80 mm
Ogniskowa1000 mm
Poziom zaawansowaniaentuzjaści
Obserwowane obiektyplanetarne
Typ montażuparalaktyczny (EQ)

Więcej informacji

Tarcze, w które został wyposażony montaż pozwalają na lokalizację obiektów według ich współrzędnych oraz na ich śledzenie przy wykorzystaniu pokrętła mikroruchów. Ten teleskop idealnie nadaje się do prowadzenia obserwacji w różnych miejscach, ponieważ łatwo go przetransportować. Statyw posiada możliwość regulacji wysokości, a także wyposażony został w stolik na niezbędne akcesoria. Standardowy gwint T na tubusie ogniskującym pozwala zamontować aparat SLR przy użyciu adaptera. Wówczas możesz wykorzystać teleskop do astrofotografii. Wszystkie teleskopy w naszej ofercie posiadają dożywotnią gwarancję.

Amatorska astronomia i obserwacja nieznanych obiektów to bez wątpienia jedno z najciekawszych hobby. Żyjemy w czasach różnych odkryć, kosmicznych i naukowych, więc nic dziwnego, że tajemnice wszechświata i nieba przyciągają coraz więcej ambitnych entuzjastów tej dziedziny nauki. Każdy kto chce przystąpić do grona badaczy na pewno zastanawia się jak wybrać teleskop amatorski? Jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na Twoją przyszłość w świecie astronomii, ponieważ ten teleskop będzie Twoim towarzyszem przez dłuższy czas i pokaże Ci najlepsze widoki, które wcześniej były dla Ciebie niedostępne. Należy zadać sobie pytanie, co będziesz mógł oglądać za pomocą teleskopu oraz jaka jakość i wygoda obsługi będzie temu towarzyszyć. Wybór teleskopu to ważna decyzja, ponieważ musisz się zastanowić czy oglądać obiekty planetarne chcesz tylko z okna sypialni czy jako pasjonat będziesz pracować w terenie. Czasami, okazuje się, że astronomiczne zdarzenie stulecia bedzie widoczne tylko w odpowiedniej lokalizacji i sprzyjających warunkach. Wtedy nie ma czasu na proste, ale nieporęczne sprzęty. Musisz być gotowy na pakowanie i wyjazd, aby zobaczyć je za wszelką cenę. Po drugie, Twój przyrząd powinien być solidny i niezawodny, więc powinieneś wybrać pewny, wytrzymały i stabilny montaż. Warto także pomyśleć, czy chcesz obserwować niebo w klasyczny sposób i samemu szukać obiektów, czy wolisz cieszyć się zdobyczami techniki i szybko osiągnąć cel dzięki montażowi z funkcją GoTo. Będziesz też z pewnością wolał większą aperturę i układ optyczny lepszej jakości.

Słownik pojęć stosowany przy podziale teleskopów.

Typ montażu:

Teleskop Azymutalny (AZ) - prosty montaż z dwoma osiami obrotu. Najlepiej pasuje do niewielkich i lekkich teleskopów.

Teleskop Paralyktyczny (EQ) - pozwala śledzić ruch dzienny ciał niebieskich. Posiada specjalistyczne tarcze (podziałki) do obserwacji za pomocą współrzędnych.

Teleskop z funkcją GoTo - napęd sterowany komputerowo i automatyczna nawigacja pozwalają na obserwację nieba bez map.

Konstrukcja optyczna:

Refraktor - to system soczewkowy, który idealnie sprawdza się do obserwacji w mieście. Na obraz nie mają wpływu zewnętrzne źródła światła.

Teleskop zwierciadlany - system zwierciadlany jest dobry do obserwacji poza miastem gdzie nie ma zewnętrznych źródeł światła. Znany jest również jako teleskop Newtona.

Katadioptryczny - jest to połęczenie systemu soczewkowego i zwierciadlanego. Umożliwia to osiągnięcie kompaktowych rozmiarów urządzenie jednak przy wyższej cenie. Można stosować w mieście i poza nim.

Ze względu na obserwowane objekty telskopy dzielimy na:

Planetarne - posiadają średnie powiększenie, pozwalają na wyraźną obserwację planet i innych obiektów Układu Słonecznego

Głębokie niebo - najwyższy poziom powiększenia pozwala no obserwację obiektów położonych daleko w kosmosie i szczegółową obserwację planet Układu Słonecznego.

Naziemne - są to teleskopy o niskim powiększeniu. Zestaw może zawierać również pryzmat prostujący.

Dane techniczne:

- Konstrukcja optyczna: teleskop Maksutowa-Cassegraina
- Powłoka układu optycznego: pełna, wielowarstwowa powłoka
- Średnica soczewki obiektywowej (apertura): 80mm
- Ogniskowa: 1000mm
- Maksymalne powiększenie: x160
- Liczba przysłony: f/12,5
- Próg rozdzielczości w sekundach kątowych: 1,73
- Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 12
- Okulary: SUPER 10; SUPER WA LER 25
- Średnica okularu: 1,25
- Szukacz: Red Dot
- Statyw: aluminiowy
- Wysokość statywu (regulowana): 710-1230mm
- Montaż: Paralaktyczny niemiecki EQ1
- Zakres ruchu: tylko oś rektascensji (opcjonalnie)
- Pokrętła mikroruchów: dwuosiowe
- Masa montażu: 3,6kg
- Masa tuby: 1,37kg
- Masa: 9.6 kg
- Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.): 82.5 × 38 × 24 cm

Zawartość zestawu:

- Optyczny tubus
- Szukacz Red Dot
- Lustro diagonalne
- SUPER 10 okular, 1,25''
- SUPER WA LER 25 okular, 1,25''
- Montaż paralaktyczny
- Statyw
- Karta gwarancyjna (dożywotnia)

30 Inne produkty w tej samej kategorii: