RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Miernik twardości wody TDS EC Temp tester czystości osmoza LCD

M434932

Nowy produkt

Elektroniczny tester twardości wody to urządzenie, które służy do pomiaru poziomu substancji nieorganicznych, które rozpuszczone są w wodzie – poziomu zanieczyszczenia oraz jej temperatury. Ten elektroniczny tester TDS pozwoli Ci oszacować ilość soli znajdujących się w wodzie – poziom twardości określany jest przez pomiar przewodności wody. Miernik jest bardzo prosty w oDzięki temu możliwe jest wskazanie stanu zanieczyszczenia wody (ppm) a przez to jej zdatności do picia. Woda z wartością powyżej 500 ppm nie nadaje się do spożycia! Im wyższy wskaźnik twardości wody (ppm) tym większa możliwość szkodliwego działania na organizm człowieka.

Więcej szczegółów


23.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

Cechy produktu:

WYŚWIETLACZ LCD - miernik posiada wyświetlacz, na którym możesz odczytać pomiary – nie musisz już zastanawiać się jak odczytać informacje ze standardowych skal. Zdecydowania ułatwia i przyspiesza to proces badania poziomu zanieczyszczenia wody.

POKROWIEC  - urządzenie posiada praktyczny pokrowiec, który zapobiega zniszczeniu lub ubrudzeniu urządzenia. Kompaktowa konstrukcja pozwoli na przenoszenie urządzenia – można go stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Bez problemu zmieścisz go w plecaku czy torebce.

SPOSÓB PRZEPROWADZANIA POMIARÓW

1.  Zdejmij nasadkę urządzenia - możesz nalać do niej wody i w ten sposób przeprowadzić pomiar. Miernik nie nadaje się do testowania wody bieżącej ani o wysokiej temperaturze.

2. Zanurz końcówkę miernika w wodzie. Nie przekraczaj oznaczonej na obudowie linii! Większe zanurzenie testera może prowadzić do jego trwałego uszkodzenia!

3. Naciskając przycisk SHIFT możesz zmienić tryb pracy urządzenia oraz rodzaj odczytywanych wartości: TDS - ppm i °C; EC - µs/cm i °C; TDS - ppm i °F;  EC - µs/cm i °F.
4. Po ok 5 sekundach wynik na wyświetlaczu się ustabilizuje. Aby go zapisać u odczytać po wyjęciu miernika z cieczy naciśnij przycisk HOLD.

Specyfikacja:

Kolor: biały;
Materiał: tworzywo sztuczne;
Funkcje: TDS, EC, TEMP;
Wymiary (dł/szer/wys): 15,5/3/1,5cm;
Waga: 0,05kg;
Waga w opakowaniu: 0,10kg
W zestawie: bufor do kalibracji 4.01 oraz 6.86 pH (do sporządzenia roztworu o znanym pH)

Zastosowanie:

- do pomiaru temperatury wody
- w badaniach laboratoryjnych, farmacji
- w przemyśle spożywczym i chemicznym
- w akwarystyce morskiej i słodkowodnej
- w sieciach wodociągowych, podczas badania ścieków
- w uprawach hydroponicznych
- w gastronomii, rolnictwie

10 Inne produkty w tej samej kategorii: