Chemochlor 1kg do dezynfekcji i chlorowania szokowego wody basenowej

T Granulat 65

Producenta

Chemochlor T Granulat 65 to preparat w formie granulatu chlorującego z aktywnego organicznego, stabilizowanego chlorku ok 56%.

Więcej szczegółów

47,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz

Więcej informacji

Chemochlor 1kg do dezynfekcji i chlorowania szokowego wody basenowej. Preparat chemochlor nadaje się również do bardzo twardej wody. Wartośc pH granulatu utrzymuje się na stałym neutralnym poziomie.

Stosowanie:

Przy pierwszym napełnieniu basenu: ok. 80g na każde 10 m³ wody.
Przy ciągłej dezynfekcji: co 3-6 dni ok. 35 g na każde 10 m³ wody.
Do chlorowania szokowego: dodatkowo oprócz stałego chlorowania, co 2-3 tygodnie dodać 35g na każde 10 m³ wody basenowej.

Dawkowanie przeprowadzać wieczorem, poprzez bezpośrednie wsypanie odpowiedniej ilości wzdłuż krawędzi basenu do wody, lub też wlanie roztworu wcześniej już rozpuszczonego w plastikowym pojemniku.  Zaleca się utrzymanie zawartości chloru wolnego w niecce basenu kąpielowego na poziomie 0,6mg/l w whirpoolach 1mg/l (wg. Normy DIN). Wartość pH 7,0-7,4. Przy wykonywaniu roztworu najpierw wlać wodę do pojemnika, potem wsypywać T- granulat równocześnie mieszając.

Pełen opis produktu oraz dokładna instrukcja stosowania znajduje się na etykiecie opakowania.

Chemia basenowa - jak to działa?

Metoda chlorowa
Chlor jest bardzo skutecznym środkiem pielęgnacyjnym do wody basenowej. Zabija bakterie i niszczy substancje organiczne. Ponieważ naturalne występuje w postaci gazu, to stosowanie go w prywatnych basenach wymaga przekształcenia, poprzez połączenie z innymi substancjami, w postać stałą tj, tabletki, granulaty. W rezultacie, chlor jest nietrwały i w procesie dezynfekcji, rozpuszcza się pozostawiając po sobie, uprzednio zintegrowane składniki, których obecność jest niekoniecznie pożądana, na tyle na ile, wysoka była jakość zakupionego środka. Istnieją sposoby służące do spowolnienia naturalnej zużywalności chloru. Takim stabilizatorem jest Kwas Cyjanurowy, który mimo iż hamuje uwalnianie się pierwiastka z wody, to sam, jako stabilizator, w niej pozostaje. Tzn, że podczas wykonywania kolejnych podobnych czynności, nastąpi spotęgowanie obecności kwasu i pojawi się stopniowe utrudnianie dezynfekcji (bo chlor będzie miał problem z uwalnianiem się). W celu zharmonizowania, wydłużenia działalności chloru i nie zalegania kwasu cyjanurowego, należy po prostu pamiętać o regularnym dopływie świeżej wody (ok.3% całej obj. basenu tygodniowo). Kolejnym wariantem jest nabycie środka z chlorem niestabilizowanym. Co prawda jego żywotność jest jeszcze krótsza, ale za to działanie zdecydowanie intensywniejsze. Tak szokowa dezynfekcja wody pozostawia ją czystą na dłuższy czas, bez większego stężenia niekorzystnych substancji, ponieważ środek ten, składna się jedynie z chloru i wapnia.

Metoda tlenowa
Jest środkiem alternatywnym, który aktywnym tlenem, działa podobnie do chloru. Uzdatnianie przebiega szybciej, lecz mniej radykalnie. Mianowicie, nie radzi sobie samodzielnie z powstawaniem alg, dlatego można równolegle ze składnikami aktywnymi, stosować algicydy. Szokowe traktowanie wody, rozbijające cząsteczki brudu i klarujące zmętniałą wodę, trwa 60 minut. To szybko w porównaniu z 4ro godzinnym działaniem chloru. Metoda tlenowa, pozbawiona uciążliwej woni, jest przyjazna dla osób uczulonych na chlor, jak i posiadaczy wanien lub mini-baseników z hydromasażem.

Dlaczego pH jest ważne?
Prawidłowy odczyn pH powinien wpływać na skuteczne działanie środków pielęgnujących wodę oraz powinien zapewnić środowisko przyjemne dla ludzkiej skóry. Dla obu tych wymogów, podczas gdy pierwszy zmierza w kierunku kwasowości, a drugi zasadowości, idealnym odczynem będzie przedział między 7,0 a 7,4. W pierwszej kolejności należy, przy pomocy testera, sprawdzić swoją wodę, by wiedzieć czy w następnej czynności, odpowiednimi środkami, zwiększyć(pH Plus) czy zmniejszyć(pH Minus) otrzymany odczyn. Np. w przypadku gdy pH osiągnie wartość 7,7 ,woda będzie zbyt zasadowa. Zacznie zielenieć i wyraźnie odczuwalny będzie chlorowy zapach, konieczne wtedy jest obniżenie pH do 7,0 i zaraz potem przeprowadzenie chlorowania szokowego,

Algi, czyli dlaczego woda robi się zielona.
Algi, niebiesko-zielone glony to istna basenowa zmora. Pojawiają się nagle, najchętniej w warunkach ciepłego nasłonecznienia, a rozwijają się jeszcze szybciej. Tym sposobem, w kilkanaście godzin, osiądą na dnie basenu oraz jego ściankach tworząc śliską warstwę, a nawet najczystszą wodę zmienią w zielono brązowe królestwo skrzyżowanych bakterii i roślin. Wtenczas, niezwłocznie powinno się potraktować je chlorem. Jeśli jednak prędkość z jaką się rozmnażają jest szybsza od ich zwalczania, należy wtedy wesprzeć działania algicydem. Doprowadzi to do zabicia organizmów oraz rozbicia ich na cząsteczki. Potem pozostałości odfiltrować, aż do uzyskania czystej wody. By nie doprowadzić swojego basenu do stanu kryzysowego, najlepiej uruchomić przeciwdziałanie od razu po zaobserwowaniu pierwszych oznak. Najpierw, bardzo dokładnie wyszorować glonową powłokę, następnie zastosować dodatkową, 2-3 krotną, dawkę chloru i na sam koniec filtrować wodę przez kilka, kilkanaście godzin.

Krystaliczna Woda
Flok (koagulant) to związek chemiczny, który jest sposobem na zmętniałą wodę. Regularne flokowanie powoduje uzyskanie krystalicznej wody oraz zmniejszenie zużycia środków dezynfekujących.. Działanie polega na łączeniu się bardzo małych, rozbitych drobinek brudu (algi, mocznik, fosforany, itp.) w większe, wychwytywalne dla filtru.
Koagulant występuje w postaci stałej, do ciągłego stosowania lub w postaci płynnej do jednorazowego, szybkiego oczyszczenia.

29 Inne produkty w tej samej kategorii: