Róża Jerychońska roślina pochłania dym papierosowy Selaginella lepidophylla

G5016119

Producenta

Odwiecznym symbolem szczęścia i miłości jest róża jerychońska, która jest jedną z najbardziej zdumiewających roślin na ziemi. Poza symboliką zdumiewające jest również jej działanie, a mianowicie róża pochłania dym papierosowy oraz odświeża powietrze. Roślina pochodzi z obszarów Jordanii i dotarła do nas wraz z powracającymi z Ziemi Świętej pielgrzymkami. W zasuszonym stanie zmartwychwstanka bo tak również nazywana jest róża jerychońska zapobiega zaburzeniom snu i chroni przed domowym robactwem. Róża jest tak trwała, że nawet nasze wnuczęta będą się nią jeszcze cieszyć.

Więcej szczegółów


11,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

Proszę pamiętać, że jest to roślina pustynna i źle znosi dłuższe przebywanie w wodzie. W wodzie powinny być zanurzone tylko korzonki (płaski talerzyk itp.) a nie cała roślina. Róża ma jeszcze jedną niesamowitą cechę! Można ją polać gorącą wodą (np. z czajnika) i nie dość, że nic jej się nie stanie, to bardzo szybko się rozwinie!

Roślina nie jest trudna w uprawie, należy tylko jej korzenie włożyć do naczynia z wodą. Jeżeli woda będzie gorąca, to co ciekawe, nie zniszczy ona róży jerychońskiej, wręcz przeciwnie sprawi ona, że roślina rozwinie się szybciej. Róża lubi dużo światła, czasem nawet dopiero po powtórnym zasuszeniu i namoczeniu, w drugim cyklu staje się bardziej zielona. Przez tydzień może pozostać w wodzie, potem jak każda roślina pustynna potrzebuje okresu suszy, który musi trwać 2 tygodnie. Wtedy zwija się znów w kłębek. Po tym czasie może znowu rozkwitnąć (dowolną ilość razy).

6 Inne produkty w tej samej kategorii: