Wentylator kominkowy lepszy obieg powietrza w pomieszczeniu na piec

M42181731

Producenta

Mechaniczny wentylator do zastosowania na kominkach lub piecach wolnostojących.

Specyfikacja:

Materiał: aluminium
Zakres pracy: 60°C – 345°C
Wymiary (dł/szer/wys): 10,5/7,5/24cm
Waga wentylatora: 0,63kg
Waga z opakowaniem: 0,85kg

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie


129,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

Wentylator kominkowy lepszy obieg powietrza w pomieszczeniu na piec. Wytwarza obieg ciepłego powietrza, pobierając je od nagrzanego pieca bądź kominka. Do działania wykorzystuje różnicę temperatur. Bimetaliczny pasek w wentylatorze reaguje na temperaturę i reguluje pracę wentylatora wprawiając go w ruch. By z niego korzystać nie potrzebujesz żadnych baterii, ani dodatkowych źródeł zasilania. Wentylator kominkowy znajduje zastosowanie przy piecach i kominkach wolnostojących. Pracuje w zakresie temperatury już od 60°C do 345°C. Im wyższa temperatura, tym skrzydła obracają się szybciej. Dla uzyskania maksimum wydajności wentylator należy umieścić na górnej płycie pieca przy tylnej krawędzi, blisko wylotu kominowego. Podstawa oraz śmigła wentylatora wykonane są z aluminium. Unikalne, anodowane śmigła są odporne na korozję oraz zapewniają doskonałą cyrkulację ciepła.

ZASADA DZIAŁANIA - wentylator kominkowy 5 łopatkowy jest zasilany tylko i wyłącznie poprzez ciepło z kominka, bądź pieca – nie wymaga podłączenie do prądu, działa dzięki elementowi termoelektrycznemu – sam wytwarza energię potrzebną do jego działania. Produkt powoduje, że ciepło jest bardzo szybko rozprowadzane w pomieszczeniu, sprawiając że pomieszczenie nagrzewa się bardzo szybko. Im więcej gorąca na podstawie tym prędkość wentylatora jest większa.

PRAKTYCZNY UCHWYT - posiada specjalny uchwyt do przenoszenia, gdy jest on gorący. Wyklucza to ryzyko poparzenia i pozwala na bezpieczne przemieszczanie.

DOWOLNY KIERUNEK - wentylator można ustawić w dowolnym kierunku. Możemy go ustawić tam gdzie chcemy, aby jak najszybciej rozprowadzone było ciepło.

PRACUJE JUŻ OD TEMPERATURY 60°C - produkt włącza się już przy temperaturze 60°C i pracuje maksymalnie do temperatury 345°C. W zimniejsze dni nie tylko stanowi dodatkowe źródło ciepła, ale również zmniejsza zużycie drewna, co przyczynia się do oszczędności.

16 Inne produkty w tej samej kategorii: