Sauna Infrared jednoosobowa Goddess na podczerwień promienniki węglowe Korsika szybki montaż

KORSIKA1ION

Nowy produkt

Jednoosobowa sauna na podczerwień firmy Goddess. Sauna jest przygotowana do szybkiego, samodzielnego montażu. Wystarczy ją złożyć i podłączyć do gniazda 230V. Gotowa do postawienia w każdym mieszkaniu. Sauna Infrared to sauna bez pary i z niską temperaturą powietrza, gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są innowacyjne węglowe promienniki podczerwieni. Badania medyczne wykazały niezwykłe rezultaty zdrowotnego działania promieniowania cieplnego. System powoduje, że organizm wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne.

Więcej szczegółów


3,499.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Ilość osóbjednoosobowy

Więcej informacji

Szybszy powrót do zdrowia, lepsze krążenie krwi, skóra jest bardziej jędrna i zdrowa, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna - sauna na podczerwień może zapewnić to przy znacznie niższym koszcie niż inne tradycyjne metody. Funkcja jonizacji poprawia właściwości wdychanego powietrza.

Dane techniczne:

- pojemność: jednoosobowa
- typ drewna: HEMLOCK (jodła kanadyjska)
- promienniki: węglowe
- czas nagrzewania: 10 - 20 minut
- zużycie prądu na 1 cykl (60 minut): 1,82 kWh
- sterowanie: elektroniczne
- moc: 1400 W
- wbudowane radio FM
- wejście AUX
- jonizator
- napięcie: 230 V
- oświetlenie: wewnętrzne i zewnętrzne
- wymiary: 190 x 95 x 90 (wys x szer x głęb)
- waga: 84 kg
- gwarancja producenta 24 m-ce

Promienniki infrared

Promienniki podczerwone
Zanim dowiesz się, dlaczego warto postawić na węglowe promienniki podczerwone, warto abyś wiedział, jakie promienniki występują obecnie na rynku. Możemy wyróżnić ich trzy rodzaje:

- promienniki magnezowe o twardej powierzchni, która jednak łatwo ulega pęknięciom niewidocznym dla ludzkiego oka,
- promienniki ceramiczne posiadające bardzo wysoką temperaturę powierzchni i powodujący nierównomierny rozkład ciepła,
- promienniki węglowe stosowane w większości urządzeń medycznych, równomiernie oddają ciepło i posiadają niską temperaturę zewnętrzną.

Emitujące promienie podczerwieni promienniki wykorzystywane w naszych saunach wykonane są z włókna węglowego w technologii RealCarbon. Za pomocą metalowego żarnika, umieszczonego wewnątrz włókna węglowego, przebiega prąd elektryczny. Żarnik ogrzewa otaczające go włókno węglowe, a ono z kolei emituje promienie podczerwieni.

Równomierne rozprowadzanie ciepła

W przeciwieństwie do promienników magnezowych oraz ceramicznych, promienniki wykonane z włókna węglowego w sposób równomierny oddają ciepło. Są cienkie i posiadają dużą powierzchnię grzewczą. Promienniki węglowe są również znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Wynika to z ich innowacyjnej budowy oraz zastosowania najlepszych komponentów.

Kolejną cechą odróżniającą je od innych promienników jest znacznie niższa temperatura grzałki, co wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo i pozwala na dłuższe sesje terapeutyczne w saunie. Jednak najważniejszą cechą, która odróżnia promienniki węglowe od ceramicznych jest fakt, że promienie wytworzone przy pomocy włókna węglowego wnikają znacznie głębiej w skórę, a tym samym zwiększają dobroczynny wpływ sauny na organizm.

Gdzie wykorzystuje się promienniki podczerwieni?

Zastosowanie promienników podczerwieni jest wyjątkowo szerokie ze względu na energooszczędność oraz specyfikę ciepła, którym promieniują. Promienie podczerwone stosuje się w:

- szpitalach, inkubatory na oddziałach położniczych posiadają systemy grzewcze na podczerwień, pozwalając na utrzymanie noworodka w odpowiedniej temperaturze,
- ogrzewaniu pomieszczeń o dużej powierzchni hal, magazynów, kościołów przy względnie niskich kosztach,
- procesach przemysłowych,
- obróbce termicznej żywności.

Jak działają?

Sauny IRM wyposażone są w cyfrowy panel sterujący, dzięki któremu będziesz mógł zaprogramować odpowiednią dla Ciebie temperaturę oraz określić czas, który chcesz spędzić w saunie. Zaprogramowany wcześniej czujnik automatycznie wyłączy ogrzewanie kabiny po upływie wyznaczonego przez Ciebie czasu.

Postaw na to, co najlepsze

Promienniki węglowe zamontowane w naszych saunach nie tylko spełniają wysokie wymagania techniczne dla tego typu produktów (certyfikaty CE, Rohs, TUV), ale również gwarantują niskie zużycie energii oraz niezawodność przez szereg lat użytkowania. Dzięki temu możemy zapewnić Ci najlepszy produkt w konkurencyjnej cenie, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Jak działa sauna na promienie podczerwone?

Promieniowanie podczerwone jest promieniowaniem magnetycznym mieszczącym się w zakresie długości fal pomiędzy światłem widzialnym a mikrofalami o długości fal w przedziale od 780 nm do 1 mm. Podobnie jak światło, energię tę można skupiać i odbijać. Ta forma energii nagrzewa przedmioty bezpośrednio poprzez konwersję, bez potrzeby nagrzania powietrza pomiędzy nimi a źródłem ciepła. Fale wytwarzane przez promienniki węglowe są bardzo zbliżone do widma słonecznego o długości fal 2000nm – 10000nm.

Promienniki podczerwieni wykorzystane w naszych saunach to najwyższej jakości produkty o węglowym wypełnieniu. Nie są podatne na korozję ani wilgoć, wykazują się długą żywotnością, a powierzchnia emitowania podczerwieni jest większa niż w standardowych promiennikach. Precyzję i skuteczność działania gwarantuje technologia RealCarbon, która została zastosowana przy tworzeniu promienników. Warto zwrócić uwagę także na aspekty ekonomiczne używania saun na podczerwień. Promienniki już po 20 minutach zapewniają optymalną temperaturę dla człowieka, kiedy piece w saunach klasycznych potrzebują do tego minimum 60 minut przy znacznie większym poborze prądu. Atutem jest również możliwość podłączenia sauny na podczerwień do gniazdka 220V oraz brak konieczności adaptowania specjalnego pomieszczenia.

Jak działa ciepło wytworzone przez promienie podczerwone?

Sukcesem działania sauny na podczerwień nie jest nagrzewanie ciała gorącym powietrzem, a ciepłem promieni podczerwonych, które są formą naturalnej energii słonecznej. Fakt ten ważny jest dla osób, które mają trudność z oddychaniem w tradycyjnych saunach. Promieniowanie podczerwone, zapewniające człowiekowi dobre samopoczucie i przywracające komfort fizyczny, od wielu lat wykorzystywane jest w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Ciepło wytwarzane w kabinie sauny na podczerwień jest bowiem identyczne z ciepłem wytwarzanym przez człowieka. Zasady działania podczerwieni są proste: powoduje ona równomierne ogrzanie mięśni, jednocześnie nie powodując nadmiernego podniesienia temperatury otoczenia. Dzięki temu temperatura w kabinie sauny utrzymuje się na optymalnym dla człowieka poziomie, a układ oddechowy oraz serce nie ulegają przeciążeniu.

Zalety saun Infrared

1. Sesja w saunie odbywa się w niższej temperaturze do 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać dłużej, do 30 minut, promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii (odpowiednik 10 km biegu).

2. Skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd.

3. Wyraźna redukcja cellulitu.

4. Zalecane przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia.

5. Redukuje napięcie stresowe.

6. Trzykrotnie bardziej energooszczędna w stosunku do sauny konwencjonalnej. Promienniki po ok.20 minutach nagrzewają saunę do odpowiedniej temperatury. Konwencjonalne piece potrzebują ok. 60 minut do ogrzania sauny do 90°C a sesja trwa tylko 10 minut.

7. Do podłączenia sauny wystarczy gniazdo 230 V, pomieszczenie nie musi być w żaden szczególny sposób adaptowane.

8. Wyposażone są w radio z odtwarzaczem CD i komplet głośników są dwukrotnie tańsze od konwencjonalnych saun w zakupie i trzykrotnie tańsze w użytkowaniu.

Innowacyjność sauny infrared polega na zastosowaniu promienników podczerwieni w miejsce konwencjonalnego pieca. Promienniki nagrzewają nasze ciało w sposób podobny do słońca, emitują odpowiednie długości fale podczerwone bez szkodliwego promieniowania UV.

Zalety, wskazania i przeciwwsakzania sauny infrared.

Naukowcy dowiedli, iż nagrzewanie promieniami podczerwonymi przynosi rezultaty lecznicze w różnych dolegliwościach i jednostkach chorobowych:

1. Łagodzi ból różnego pochodzenia m.in.:
- bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową,
- bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem, urazami i uszkodzeniem tkanek miękkich, chorobą reumatyczną, zwyrodnieniową, rwą kulszową,
- bóle menstruacyjne wywołane skurczem narządów rodnych,
- bóle towarzyszące oparzeniom, owrzodzeniem, porażeniu nerwu twarzowego,
- bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle.

2. Zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych:

Tkanki ogrzane do 45ºC i następnie rozciągnięte wykazują nieelastyczne trwałe wydłużenie o ok. 0,5-0,9%, które pozostaje po usunięciu rozciągania, a które nie występuje w tych samych tkankach, kiedy są rozciągane przy normalnej temperaturze tkanek. Tak więc, 20 sesji rozciągania może spowodować 10-18% zwiększenie długości tkanek w ten sposób ogrzanych i rozciągniętych. Efekt ten jest szczególnie cenny w pracy z więzadłami, torebkami stawowymi, ścięgnami, powięziami i błoną maziową, które zbliznowaciały, zgrubiały lub skurczyły się.

3. Bezpośrednio zmniejsza sztywność stawów.

Wystąpiło 20% zmniejszenie sztywności w temp. 45ºC w porównaniu z 33ºC w reumatyzmie stawów palcowych, odpowiadające doskonale zarówno subiektywnej jak i obiektywnej obserwacji sztywności. Każdy zesztywniały staw i zgrubiałe tkanki łączące winny reagować w podobny sposób.

4. Coraz częściej stosowany jest w terapii nowotworowej.

Jest to nowa i eksperymentalna procedura. Jest bardzo obiecujące w niektórych przypadkach, jeśli jest właściwie stosowane. Naukowcy amerykańscy wolą ostrożne monitorowanie temperatury guza.

5. Zwiększa przepływ krwi

Ogrzewanie mięśni wytwarza zwiększony poziom przepływu krwi, podobny do tego, jaki powstaje podczas ćwiczeń. Wzrost temperatury powoduje zwiększony przepływ krwi i rozszerzenie bezpośrednio naczyń włosowatych, tętniczek i żył, prawdopodobnie w wyniku bezpośredniego działania na ich mięśni gładkie.

6. Utrata masy ciała

Po pierwsze poprzez pocenie się i zużycie energii koniecznej do produkcji potu, i następnie poprzez bezpośrednie wydalanie tłuszczu.

7. Przyśpiesza leczenie wielu chorób m.in. takich jak:
- uszkodzenie tkanek miękkich,
- porażenie nerwu twarzowego,
- rwa kulszowa,
- zapalenie stawów ostre i chroniczne,
- dnawe zapalenie stawów,
- reumatoidalne zapalenie stawów (reumatyzm),
- oparzenia, złagodzenie bólu i przyspieszenie czasu zdrowienia, przy mniejszych bliznach
- niedociśnienie,
- zrosty pooperacyjne, leczenie za pomocą podczerwieni było tak pomyślne, że pobyt w szpitalu został skrócony o 25%
- skurcze i ból menstruacyjny,
- bóle pochodzenia zapalnego, niedokrwiennego i nerwobóle,
- choroby przewężenia układu obwodowego,
- owrzodzenia nóg i odleżyny,
- hemoroidy,
- cukrzyca,
- żylaki,
- skurcze mięśni o podłożu szkieletowym, stawowym lub neuropatologicznym,
- menopauza

8. Niweluje negatywne skutki stresu tj.:
- zmęczenie,
- napięcie nerwowe,
- złe samopoczucie,
- apatię,
- działa antydepresyjnie.

9. Poprawia wygląd skóry, przez co zalecane jest w:
- chorobach, profilaktyce i terapii cellulitisu,
- chorobach skóry tj. grzybice, pokrzywka, wypryski, łuszczyca, trądzik,
- bliznowcach,
- oparzeniach,
- odleżynach,
- oparzenia, złagodzenie bólu i przyspieszenie czasu zdrowienia, przy mniejszych bliznach.
- porażenie nerwu twarzowego
- i innych dolegliwościach skórnych.

Nie zaleca się stosowania nagrzewania dogłębnego w następujących schorzeniach:
- niedoczynność nadnercza,
- układowy liszaj rumieniowaty,
- stwardnienie rozsiane,
- ostry uraz stawu (do 48 godzin od urazu lub po ustąpieniu zaczerwienienia, gorąca i opuchlizny),
- hemofilia lub skłonność do krwotoków,
- ciąża

Szczególną ostrożność w stosowaniu nagrzewania dogłębnego należy zachować przy implantach chirurgicznych, wszczepach silikonowych i przyjmowaniu preparatów farmakologicznych, w tym także różnego rodzaju maści, żeli i kremów leczniczych. Zawsze po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym!

Jak korzystać z sauny na promienie podczerwone?

Oto kilka przydatnych wskazówek przed skorzystaniem z sauny na promienie podczerwone:
- Przed wejściem do sauny warto wypić dużą ilość wody mineralnej, najlepiej niegazowanej lub rozcieńczony sok wieloowocowy.
- Warto wziąć ciepły prysznic, przyspieszy to proces pocenia się całego ciała.
- Po sesji w kabinie na podczerwień warto odczekać 15 minut i dopiero po tym czasie wziąć zimny prysznic – głęboko rozgrzane ciało potrzebuje chwili czasu, aby wrócić do swojej normalnej temperatury.
- Optymalny czas korzystania z sauny to 30 minut, jeśli jednak nie czujemy się komfortowo, można skrócić czas zabiegu.
- Optymalna temperatura korzystania to 50ºC, jednakże ostatecznie jest ona uzależniona od indywidualnych preferencji użytkownika.
- Nieodłącznym elementem zabiegu jest odpoczynek tuż po nim – w tym czasie należy uzupełnić płyny i pozwolić skórze swobodnie pooddychać

3 Inne produkty w tej samej kategorii: