RODO - Ochrona i przetwarzanie danych osobowych. Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz jak wykorzystujemy Twoje dane osobowe, kliknij więcej informacji

Przejdź do strony

Czujniki parkowania AmerVox Prestige na tył pojazdu 4 czujniki z podwieszanym wyświetlaczem LED

RS-4D 000123

Nowy produkt

Zestaw czujników parkowania, cofania przeznaczony do montaży z tyłu samochodu. W zestawie znajduje się wyświetlacza LED, który podwiesza się na podsufitce zaraz przy tylnej szybie, tak aby wskazania optyczne były widoczne w lusterku. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia manewrowanie oraz nie odciąga wzroku kierowcy od sytuacji za samochodem. Patrząc w lusterka jednocześnie mamy podgląd na wskaźnik optyczny systemu. Poza sygnałami optycznymi z podziałki zestaw raczy nas odpowiednim dla każdej strefy pomiaru komunikatami akustycznymi.

Więcej szczegółów

Wysyłka 24-48h


579.00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Kalkulator kredytowy

Opis funkcji

Wyświetlacz LCD Tak
Miejsce montażu na tył
Ilość czujników 4 sztuki
Sygnalizacja dźwiękowa (buzzer) Tak

Więcej informacji

Asymetryczny

To pionierskie rozwiązanie, które powoduje, że zewnętrzne sensory nie generują, aż tak mocnej fali ultradźwiękowej, jak sensory środkowe o dużej mocy. Dzięki temu, kierowca nie jest wprowadzany w błąd podczas cofania i skręcania samochodem. Ten profilowany czujnik cofania AmerVox RS-4D, nie będzie informował o skrajnych przeszkodach, które są zbyt odległe.

III Generacja

W kolejnej już generacji czujników cofania i parkowania Prestige, udało się drastycznie zwiększyć kąt widzenia sensorów do 160o w poziomie i 60o w poziomie. Takie kąty zapewniają minimalne strefy martwe; co z kolei wpływa na precyzyjną detekcję nawet cienkich przeszkód jak np. słupki.

Cztery sposoby montażu

Dotychczas wybierając czujniki cofania poza decyzją czy wolimy zestaw z buzerem, czy z wyświetlaczem, musieliśmy zdecydować o sposobie mocowania sensora. O ile decyzja o sposobie powiadomia o zbliżaniu sie do przeszkody była stosunkowo prosta, o tyle to, czy potrzebujemy sensory proste lub profilowane wymagało wiedzy o sposobie montażu czujników w naszym aucie. Było to częste utrudnienie dla klientów, którzy po zakupie zlecali montaż czujników oraz dla instalatorów, którzy musieli posiadać na stanie kilka typów czujników. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, marka AmerVox wprowadziła do sprzedaży zestaw czujnika cofania, w którym w komplecie otrzymujemy 16 opraw do sensorów w 4 różnych typach:

- oprawa kołnierzowa klasyczna- typowa opawa dostępna w większości sensorów pozwlajaca na montaż na prostej powierzchni,
- oprawa kołnierzowa profilowana(skośna)- w sposobie montażu taka sama jak oprawa klasyczna, pozwala na dopasowanie sensorów do obłych kształtów zderzaka,
- oprawa Flush Mount prosta- nowość od AmerVox, dyskretna oprawa pozwalająca na ukrycie sensora w płaszczyźnie zderzaka,
- oprawa Flush Mount wklęsła(skośna)- pozwala na dopasowanie sykretnego sensora nowego typu do obłych kształtów zderzaka.

Sensor ukryty w zderzaku

Now czujniki marki AmerVox typu Flush Mount ukryjesz w zderzaku dzięki specjalnemu montażowi. O ile przygotowanie otworu pod klasyczny sensor wymagało jedynie wywiercenie otworu za pomocą otwornicy, o tyle proces montażu sensora typu Flush Mount podzielono na wykonanie otworu za pomocą otwornicy z ograniczkiem oraz ścięcie powierzchni pod kołnierz oprawy przy pomocy dedykowanego frezu. Dla osoby, która już instalowała klasyczne sensory, montaż sensoru typu Flush Mount nie powinien sprawić problemu. Trzeba poświęcić trochę więcej czasu jednak efekt "fabrycznych sensorów" jest tego warty!

Wyświetlacz

Możesz wybierać między czujnikami cofania z wyświetlaczem i z buzerem (przetwornik akustyczny). Ten opisywany model, wyposażony został w wyświetlacz, który dość precyzyjnie wyświetla odległość do przeszkody za pojazdem.

Regulacja strefy

AmerVox RS-4D ma możliwość zmiany strefy STOP z 30 cm do 45 cm. To ważna funkcjonalność w przypadku aut z hakiem lub gdy koło zapasowe znajduje się za tylnym zderzakiem.

Dane techniczne:

- Zasilanie: DC 10V~25V
- Maksymalny pobór prądu: 200 mA
- Temperatura pracy: -30°C ~ +80°C
- Temperatura przechowywania: -40°C ~ +85°C
- Metoda pomiaru: asymetryczna
- Częstotliwość: 40 kHz
- Czas reakcji systemu: 0.12 sec
- Kąt detekcji: 160° w poziomie / 60° w pionie

Kompletacja:

- 4 x sensor do koszyków montażowych,
- 4 x oprawa Flush Mount prosta,
- 4 x oprawa Flush Mount wklęsła/skośna,
- 4 x oprawa standard,
- 4 x oprawa profilowana(skośna),
- 1 x wyświetlacz,
- 1 x centrala RS-4D,
- okablowanie,
- opaski zaciskowe,
- instrukcja montażu sensorów w języku polskim

24 Inne produkty w tej samej kategorii: