Wosk sojowy naturalny do robienia świec masażu Soy Wax 1kg

Soy Wax

Producenta

Naturalny i ekologiczny wosk sojowy przeznaczony do produkcji świec zalewanych w naczyniu. Można z niego wyrabiać naturalne świece dekoracyjne. W zestawie 1kg wosku.

Więcej szczegółów

Wysyłka 24-48h


24,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Płacisz za zakupy tak jak lubisz
Płacisz za zakupy tak jak lubisz


Więcej informacji

Wosk sojowy naturalny do robienia świec masażu Soy Wax 1kg. Wosk dobrze łączy się z olejkami zapachowymi i barwnikami. Występuje w postaci płatków, którymi możesz wypełnić różnego rodzaju naczynka. Służy do robienia świec najwyższej jakości, bowiem po zastygnięciu tworzy gładką powierzchnię na wierzchu świeczki, nierzadko z urokliwym efektem szronu. Zalety wosku sojowego nie ograniczają się jednak do tych powyżej - substancja jest wegańska i w pełni przyjazna środowisku (“EcoFriendly”) - wosk sojowy jest Non-GMO.

Wosk z oleju sojowego może służyć zarówno jako jedyny składnik świecy, bądź też może być mieszany w dowolnej proporcji z innymi produktami do wyrobu świec: parafiną lub stearyną. Wosk sojowy jest w 100% naturalny i ekologiczny - powstaje jako produkt uboczny na uprawach soi.

Świece sojowe bez wątpienia tworzą niesamowity nastrój. Własnoręcznie wykonane świece to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz rozpoczęcie swojej przygody z samodzielnym tworzeniem świec. Zarówno sam wosk, jak i powstałe z nich świece, to doskonały prezent urodzinowy lub na inna ważną okazję.

- wprowadzają spokój,
- dbają o harmonię,
- tworzą romantyczny klimat.

Jak rozpuścić i barwić wosk sojowy:

Wosk sojowy można roztopić w naczyniu lub metodą tzw. kąpieli parowej w specjalnym topielniku. Po osiągnięciu zalecanej temperatury topnienia w naczyniu, zaleca się odstawienie wosku z ognia i odczekanie, aż reszta bryłek rozpuści się samoistnie. W ten sposób unika się ryzyka powstania tzw. lejów w świeczniku. Zalecana temperatura topnienia wosku sojowego: ok. 50-56°C. Do świec z wosku sojowego można stosować także naturalne susze dekoracyjne.

Tłuszczowy barwnik do świec można dodać do substancji w każdym momencie, natomiast zapach do świec (aby nie wyparował) w momencie, gdy substancja ostygnie, tuż przed rozlaniem jej do świeczników.

Sposób przygotowania:

Wsyp płatki wosku do naczynia - podgrzej - wymieszaj - wlej do pojemnika - umieść knot - zostaw do ostudzenia.

Wosk sojowy naturalny do robienia świec masażu Soy Wax 1kg

Ważne wskazówki:

- temperatura roztapiania: jeżeli wosk nie będzie całkowicie roztopiony (transparentny),pamięć krystaliczna substancji może powodować niepożądane struktury.
- temperatura nalewania: różne temperatury nalewania mogą powodować różnice w wyglądzie świec. Po wystudzeniu pojemniki/formy na świece powinny mieć temperaturę pokojową, bądź odrobinę wyższą.
- temperatura chłodzenia: zbyt szybkie schładzanie może powodować występowanie plam i pęknięć.
- świece z wosku sojowego palą się dłużej, jaśniejszym płomieniem

28 Inne produkty w tej samej kategorii: